5 sposobów na zmniejszenie kosztów utrzymania czystości w lokalu

mata

W barze, pubie czy restauracji szereg rzeczy może wpłynąć na opinię klienta o lokalu. Nie jest to tylko smak jedzenia, ale również jakość obsługi czy ogólna atmosfera. Na to ostatnie duży wpływ ma wygląd – w niezadbanej, zabrudzonej knajpie rzadko kto ma ochotę przebywać, dlatego niezwykle istotne jest utrzymanie czystości oraz porządku. A to kosztuje.

Zużycie wody i prądu, godziny pracowników spędzone na sprzątaniu i zmywaniu, zakup drogich środków czystości – za to wszystko musimy zapłacić jako właściciele lokalu. Koszty utrzymania czystości nie są niskie, a ignorowanie takiej kwestii często ma katastrofalny wpływ na spojrzenia konsumenta. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym możemy znacznie zaoszczędzić na tym procederze – dowiesz się o nich w poniższym artykule.

  1. Organizuj sprzątanie w świetle dnia

Najważniejszą częścią jakiejkolwiek pracy jest jej właściwa organizacja. W przypadku sprzątania najlepiej planować jest prace porządkowe w godzinach porannych przed otwarciem lokalu. Dlaczego? Żeby zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej. Zapalanie sztucznego światła to dodatkowe wydatki, które są przecież całkiem niepotrzebne; wystarczy posprzątać w czasie, kiedy słońce zapewni dostateczną widoczność.

I nie tylko o eksploatację prądu chodzi – światło dnia jest najzwyczajniej w świecie przyjemniejsze dla ludzkiego oka i dzięki niemu widać dużo więcej niż przy zwykłych żarówkach.

  1. Sprawdzaj i dbaj o sprzęt

Każde urządzenie elektryczne się wyczerpuje i należy o tym pamiętać. Nieserwisowany sprzęt nie tylko potrafi się szybciej zepsuć, ale zużywa też więcej energii i jest ogółem mniej sprawny. Dlatego tak ważne jest, by np. regularnie przeczyszczać odkurzacz. Chwila poświęcona na skontrolowanie sprawności urządzeń jest nieporównywalnie mniej kosztowna niż naprawa lub wymiana.

Przy okazji sprzętu warto wspomnieć o tym, że bardzo dobrą inwestycją jest zakup zmywarki. Choć sama w sobie nie jest tania to w dłuższej perspektywie okazuje się dużo oszczędniejsza i dokładniejsza niż w przypadku gdy ręcznie myjemy naczynia. W następstwie zyskujemy też więcej czasu.

  1. Segreguj śmieci

Rozdzielanie odpadów to dziś rzecz wręcz pożądana. Państwo w tym względzie naciska na obywateli jak i na przedsiębiorców – wskutek nowych rozporządzeń znacznie wzrosły koszty wywozu śmieci, a szczególnie odpadów mieszanych. Dobrze jest więc pomyśleć o segregacji, dzięki której możemy nie tylko znacznie zaoszczędzić, ale także zadbać o środowisko naturalne; a to się zawsze ceni. Poprzez rozstawienie kolorowych koszy nauczysz też swoich klientów dobrych nawyków.

  1. Skorzystaj z tańszych środków czystości

Wszelkiego rodzaju markowe płyny, pianki, proszki do czyszczenia i dezynfekcji mają dość wysokie ceny. Istnieją jednak dużo tańsze i równie skuteczne środki czystości, które można kupić w dowolnym sklepie, jak np. soda oczyszczona. Sama w sobie lub w połączeniu z innymi składnikami (woda, sola kuchenna) stanowi wydajny preparat, który czyści tak dobrze jak markowe specyfiki. Spróbuj sam – jedna saszetka takiej sody zdziała naprawdę wiele. Zwykła cytryna jest tak samo interesującą opcją.

  1. Zakup maty wejściowe

Oczywiście, jak mówi złota zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć. Znaczną część zanieczyszczeń w lokalu powodują sami klienci, dlatego zakup mat wejściowych okazuje się jak najbardziej słusznym rozwiązaniem, szczególnie w porach, gdy z dworu przynosi się więcej brudów. Maty wejściowe zapobiegają roznoszeniu się nieczystości z obuwia po lokalu, co zauważalnie skraca prace porządkowe. Potrafią też elegancko ozdobić podłogę i być reklamą firmy, przedstawiając jej logo.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *