Etui do telefonu sposobem na jego zabezpieczenie

Etui do telefonu sposobem na jego zabezpieczenie

Gdy już po długim namyśle wybierzemy telefon, który będzie nam towarzyszył na co dzień w niemal każdych okolicznościach, najgorsze, co może się przytrafić, to niefortunny upadek. A o to nietrudno. Na szczęście nietrudno też się zabezpieczyć przed konsekwencjami spotkania telefonu z twardym podłożem i innymi szkodliwymi czynnikami. Masz telefon? Pomyśl o etui!

Co grozi mojemu telefonowi?

Odpowiedzią na to pytanie jest długa lista nieszczęść, jakie mogą spotkać sprzęt, który zabieramy wszędzie ze sobą i często wyciągamy z bezpiecznej kieszeni czy torebki. Począwszy od wspomnianego już upadku z wysokości na twarde podłoże, przez nieumyślne upranie lub utopienie w akwarium, pogryzienie przez dziecko, które akurat jest na etapie poznawania świata zmysłem smaku (nie wspominając o zwierzakach!), aż po uszkodzenia na skutek wstrząsów, zasypania piaskiem, przegrzania lub przemarznięcia. Tę listę ograniczają wyłącznie nasz styl życia oraz uwaga, jaką poświęcamy zabezpieczeniu telefonu. Przed większością tych (nie tak znów) małych  tragedii może uchronić odpowiednie etui. O to, jak je dobrać, zapytaliśmy przedstawiciela sklepu Pancernik.eu Premium Accessories.

Musimy się zastanowić, w jakich okolicznościach znajdzie się telefon i na jakie czynniki będzie wystawiony – podpowiada nasz rozmówca. – Jeżeli nie prowadzimy zbyt dynamicznego życia, wystarczy proste etui chroniące przed zarysowaniem i pęknięciem ekranu w razie upadku. Jeżeli jednak uprawiamy sporty ekstremalne, nasz telefon powinien być chroniony nie tylko przed zderzeniem z ziemią i rysami, ale też np. działaniem wody.

Etui powinny być dostosowane nie tylko do stylu użytkowania urządzenia i zagrożeń nań czyhających, ale też – a może przede wszystkim – do samego telefonu. Idealne spasowanie elementów pokrowca ze smartfonem jest ważne nie tylko dla bezpieczeństwa urządzenia, ale też dla komfortu korzystania z niego. Źle dobrane etui może się okazać za ciasne lub utrudniać korzystanie ze wszystkich możliwości oferowanych przez urządzenie (np. przesłaniać obiektyw wbudowanego aparatu). Zbyt duże będzie luźne i nie uchroni telefonu, a właściciela pozbawi komfortu – telefon nie będzie już tak dobrze mieścił się w kieszeni ani tak wygodnie leżał w dłoni…

Z tego powodu zdecydowanie warto sięgać po etui na telefon tworzone przez ich producentów lub dedykowane dla danego modelu. W tej dziedzinie nie ma rozwiązań uniwersalnych, a jedynie ściśle personalizowane. Potrzeba ochrony telefonu jest szczególnie istotna, gdy sięgamy po urządzenia z wyższej półki. Jeżeli chcemy się nimi cieszyć jak najdłużej, etui okaże się dobrą inwestycją.

Etui do telefonu sposobem na jego zabezpieczenie
5 (100%) 2 vote[s]

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *