Organizacja pogrzebu – w czym pomoże zakład pogrzebowy

Korzystanie z pomocy zakładu pogrzebowego nie jest koniecznością, ale znakomita większość osób, które chcą pochować swoich bliskich, decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów. Jest to rozwiązanie, które w sytuacji trudnej emocjonalnie, jaką jest organizacja pogrzebu bliskiej osoby, pomoże nam na przeniesienie części obowiązków i skorzystanie z pomocy osób doświadczonych w zakresie organizacji ceremonii pogrzebowych.

Pracownicy profesjonalnej firmy zajmą się organizacją pogrzebu, w tym dopełnieniem wszystkich aspektów administracyjnych oraz najmniejszych szczegółów ceremonii, o których łatwo zapomnieć. Dom pogrzebowy pomoże przeprowadzić rodzinę przez wszystkie etapy organizacji pochówku, zdejmując z niej obowiązek przechowania ciała, przygotowania Zmarłego do pogrzebu, oraz przeprowadzenia ceremonii. Co więcej, w dobrym zakładzie pogrzebowym rodzina zakupi wszystkie akcesoria niezbędne do pochówku – trumnę, urnę, kwiaty pogrzebowe, klepsydry oraz inne typu obsługa muzyczna czy mowa pogrzebowa.

Miejsce pochówku

Zdarza się, że osoba – zawczasu przed śmiercią – wykupi miejsce na cmentarzu, na którym chce być złożona. Jeśli jednak rodzina nie dysponuje kwaterą cmentarną wtedy należy wykupić działkę na cmentarzu lub miejsce w mauzoleum. Zakład pogrzebowy najprawdopodobniej będzie współpracował z większą liczbą cmentarzy i pomoże rodzinie znaleźć miejsce na jednym z nich. Jeśli Zmarły należał do jednej ze wspólnot religijnych może być złożony na  cmentarzu wyznaniowym.

Wybór ceremonii i sposobu pochowania ciała

Po wyborze zakładu pogrzebowego rodzina winna wybrać sposób pochówku oraz rodzaj ceremonii pogrzebowej. W ofercie firm znajdują się: pochówek tradycyjny lub pogrzeb połączony z kremacją. Ceremonie te wiążą się z koniecznością zakupu trumny, a w przypadku pochówku z kremacją trumny kremacyjnej i urny. W ofercie domów pogrzebowych znajduje się szeroki wybór różnorodnych trumien dedykowanych do tradycyjnego pochówku ziemnego wykonanych z drewna dębowego, sosnowego czy bukowego, jak i trumien fornirowanych. Na rynku dostępna jest także duża różnorodność urn kamiennych i metalowych.

Kolejną sprawą jest wybór ceremonii pogrzebowej. Dobre zakłady pogrzebowe proponują zarówno ceremoniał oparty na pochówku tradycyjnym, jak i pogrzeb zrealizowany w obrządku religijnym, także katolickim czy pogrzeb świecki.

Transport ciała

Firmy pogrzebowe świadczą usługi przewozu zmarłych. Są one niezbędne w przypadku przewozu ciała zmarłego do chłodni, a także w dniu pogrzebu, kiedy to ciało/prochy przewożone są zgodnie z wybranym ceremoniałem na cmentarz. Do tego celu firmy specjalizujące się w chowaniu zmarłych dysponują specjalistycznymi pojazdami – karawanami. Jest to szczególnie istotne w przypadku przewozu ciała na odległości dalszej, niż 60km. Przewoźnik zobowiązany jest korzystać w takim przypadku ze specjalistycznych pojazdów – chłodni. Dotyczy to także międzynarodowego transportu zwłok.

Inne usługi związane z organizacją pogrzebu

Ceremonia pogrzebowa wymaga godnej aranżacji, która podkreśli uroczystość ostatniego pożegnania. Rodzina zobowiązana jest poinformować lokalną społeczność o śmierci Bliskiej Osoby. Tradycyjnie realizuje to poprzez klepsydry udostępniane w miejscach ogólnodostępnych. Dobre zakłady pogrzebowe proponują także usługę e-klepsydra, która pozwala drogą elektroniczną lub sms-em przesłać nekrolog zawierający nie tylko informacje na temat imienia i nazwiska zmarłego, dacie jego śmierci i terminu oraz miejscu pogrzebu, ale także zdjęcie, krótki opis życia oraz dane na temat konsolacji wraz z interaktywnymi mapami dojazdu.

Każde ostatnie pożegnanie nie może obyć się bez kwiatów – w kwiaciarniach funkcjonujących przy zakładach pogrzebowych rodziny, przyjaciele i znajomi znajdą gustowne wieńce i wiązanki pogrzebowe oraz bukiety okolicznościowe. Dla najbardziej wymagających klientów, którzy pragną oddać szczególny hołd Zmarłemu domy pogrzebowe proponują stosowną oprawę muzyczną pogrzebu czy przygotowanie unikalnej mowy pogrzebowej.

Należy zauważyć, że firmy pogrzebowe oferują pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z pogrzebem. Skorzystanie z usług profesjonalnych zakładów pogrzebowych to bardzo korzystne rozwiązanie w trudnym okresie żałoby, a o jego popularności świadczy ciągle rosnące zainteresowanie takimi usługami.

Źródło: https://www.elizjum-warszawa.pl

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *