Zalety radiotelefonów cyfrowych

Zalety radiotelefonów cyfrowych

Bezproblemowa komunikacja to podstawa w wielu zawodach. Od tego, czy nasza wiadomość zostanie usłyszana i zrozumiana zależeć mogą efekty pracy całego zespołu pracującego na danym terenie. Z tego powodu tak popularnym sprzętem wśród profesjonalistów wielu branż są radiotelefony cyfrowe. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Ułatwiona komunikacja na dużych dystansach

Radiotelefon to sprzęt wykorzystywany między innymi przez robotników na dużych placach budowy, pracowników ochrony pilnujących bezpieczeństwa w obiektach i w czasie eventów, kierowców, funkcjonariuszy służb porządkowych w terenie oraz żołnierzy w czasie manewrów. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest przekazywanie informacji i rozkazów do konkretnych odbiorców na bardzo rozległym terenie. Średni zasięg radiotelefonu ręcznego mieście się w granicach od kilkuset metrów do powyżej jednego kilometra – w sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz przy odpowiednim ukształtowaniu terenu zasięg może zwiększyć się nawet dwukrotnie.

Mobilność

Ręczne radiotelefony można bez najmniejszego problemu nosić ze sobą wszędzie na terenie objętym pracami – niezależnie, czy jest to plac budowy, teren festiwalu lub innej imprezy masowej czy może obszar centrum handlowego. Jest to zasługa niewielki rozmiarów i masy urządzenia, a także jego wewnętrznego zasilania. W zależności od modelu oraz sposobu wykorzystania bateria radiotelefonu jest w stanie wytrzymać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin pracy.

Brak infrastruktury sieciowej

Ktoś mógłby się zastanawiać, czy radiotelefonu nie dałoby się zastąpić zwykłym telefonem komórkowym, który w końcu jest jeszcze bardziej mobilny i który umożliwia kontakt na daleko większych dystansach, niż kilkaset metrów. To prawda, problem w tym, że żeby dodzwonić się gdziekolwiek za pomocą telefonu komórkowego, musimy znaleźć się w zasięgu sieci. -To znacząca przewaga radiotelefonów nad telefonami komórkowymi – mówi przedstawiciel firmy AZStudio, specjalizującej się w sprzedaży wysokiej klasy sprzętu łącznościowego – Umożliwiają one bezpośredni kontakt z drugim odbiornikiem nawet w całkowitej dziczy poza zasięgiem sieci.

Prosta obsługa

To kolejna przewaga nad telefonami komórkowymi. Do odebrania wiadomości nie musimy nawet brać urządzenia do ręki, a i tak usłyszymy głos naszego rozmówcy. Jest to znaczne ułatwienie podczas wykonywania pracy, w których mamy obie ręce zajęte. Ustawienia kanałów radiotelefonu można dowolnie konfigurować, w zależności od naszych potrzeb oraz indywidualnych preferencji.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *