Jak wybrać idealne balustrady balkonowe?

Jak wybrać idealne balustrady balkonowe?

Większość z nas nie wyobraża sobie domu czy mieszkania bez balkonu. Nic dziwnego. To nie tylko dodatkowa przestrzeń użytkowa, przydatna szczególnie latem, ale także doskonałe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów czy uprawy roślin. Ale oprócz swojej funkcjonalności, balkon musi pełnić także dwie inne funkcje: być bezpieczny i odpowiednio się prezentować. Oba te warunki zapewnią solidne balustrady na balkon. W naszym poradniku podpowiadamy, jak je dobrać, by cieszyć się wygodnym, bezpiecznym i estetycznym balkonem!

Balustrada balkonowa a styl architektoniczny domu

Mogłoby się wydawać, że styl wybranych barierek balkonowych to kwestia drugorzędna. W końcu estetyka balkonu czy tarasu nigdy nie jest ważniejsza od bezpieczeństwa i wygody ich użytkowania. Na szczęście dziś wybór balustrad tarasowych czy balkonowych jest tak duży, że możemy upiec dwie (a właściwie trzy!) pieczenie na jednym ogniu. Balkon lub taras – jako segment „wystający” z konstrukcji budynku – rzuca się w oczy niemal natychmiast. Jeśli będzie wykonany w zupełnie innym stylu niż reszta domu, może zaburzyć jego spójność stylistyczną (np. balustrada szklana okalająca balkon drewnianego domku daje efekt przypadkowości). Bez względu na to, czy wybierzemy balustrady balkonowe nowoczesne czy klasyczne, muszą więc pasować do elewacji domu.

W Kobamet przywiązujemy szczególną wagę do etapu wstępnego projektowania, którym jest opracowanie koncepcji wykończenia balkonu czy tarasu. Wiemy, jak ważne jest dopasowanie balustrad do stylu domu, dlatego naszym Klientom oferujemy fachowe doradztwo i bezpłatną wycenę wszystkich interesujących ich możliwości.

Kształt balkonu też ma znaczenie

Spore znaczenie ma także kształt samego balkonu. Inne barierki zewnętrzne wybierzemy do balkonu prostego (prostokątnego), inne do półokrągłego, owalnego czy w kształcie litery C bądź U. Istotne są również szerokość i rozmiar samego balkonu – to one warunkują miejsce umieszczenia barierki. Uwzględniając te czynniki i wybierając odpowiedni materiał oraz elementy wykończeniowe balustrady można balkon czy taras z powodzeniem uczynić „lżejszym” lub optycznie go powiększyć.

Nasi fachowcy wspierają naszych Klientów na każdym etapie zamawiania balustrad na balkon – nie tylko samego projektowania, wykonania i montażu barierek, ale przede wszystkim dobrania balustrad idealnie dopasowanych do rozmiaru i charakteru balkonu lub tarasu. Proponujemy projekt, który w pełni wykorzysta możliwości tej części domu, gwarantując, że przestrzeń użytkowa będzie funkcjonalna i komfortowa.

Materiał idealny, czyli… jaki?

Wybór materiału, z którego wykonana będzie balustrada balkonowa, to niezwykle ważny etap projektowania tej części domu. Najpopularniejsze materiały, które występują zarówno „solo”, jak i w różnych kombinacjach to drewno, stal, cegła, kamień i szkło. Balustrady drewniane zewnętrzne to klasyka, która sprawdza się w większości przypadków. Oprócz swojej prostoty i reprezentatywności drewno jest także podatne na zdobienia (np. rzeźbienie), które dodaje mu charakteru i uroku. Balustrady ze stali nierdzewnej oraz balustrady szklane nadają za to balkonowi tej „lekkości”. (balustrady z wypełnieniem szklanym dodatkowo nie zasłaniają widoku z domu) Przeciwny efekt – masywności, ciężkości – uzyskamy wybierając balustrady z kamienia.

W podjęciu tej trudnej decyzji nigdy nie zostawiamy naszych Klientów samych. Nasi specjaliści przedstawiają cały wachlarz możliwości w zakresie barierek na balkon, ale i wady oraz zalety danego materiału, by z dokonanego, świadomego wyboru Klienci byli zadowoleni przez cały okres użytkowania balkonu bądź tarasu. Chętnie doradzamy, wyjaśniamy i rozwiewamy wątpliwości na każdym etapie zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą nowoczesnych balustrad i klasycznych barierek oraz poręczy balkonowych.

Źródło: Kobamet.pl

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

1 thought on “Jak wybrać idealne balustrady balkonowe?

    Kivi

    (21 kwietnia, 2021 - 3:26 pm)

    Ja stawiam przede wszystkim na estetykę i wytrzymałość. Wypełnienie w balustradach wybrałam z płyt MPB bo są bardzo odporne np. na uderzenia, zarysowania itp – będą służyć bardzo długo. Przy tym zachowują nowoczesny i bardzo estetyczny wygląd i dzięki temu dobrze wkomponowały się w całokształt designu domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *