Dezynfekcja powierzchni – jakie produkty będą pomocne

Dezynfekcja powierzchni

W dobie pandemii koronawirusa dezynfekcja stała się kwestią kluczową. Większość z nas nie wyobraża sobie już normalnego funkcjonowania bez odkażania rąk, przedmiotów oraz powierzchni. Obecnie na rynku dostępne są profesjonalne środki dezynfekujące, które bez problemu można kupić stacjonarnie oraz w sieci. Z pomocą przychodzą też sklepy internetowe oferujące szeroką gamę produktów niezbędnych do sprzątania i dezynfekcji.

Płyny do dezynfekcji na bazie chloru

Najbardziej popularne środki dezynfekujące dostępne w sklepach zawierają chlor. Swoje zastosowanie znajdują w łazienkach (przy dezynfekcji toalet), a rozcieńczone z wodą będą doskonałym środkiem do dezynfekcji podłóg i innych powierzchni. Popularnością cieszą się płyny czyszcząco-dezynfekująco-wybielające marki Domestos. To zagęszczony płyn do mycia, szczególnie przydatny w pomieszczeniach sanitarnych. Dzięki szerokiemu spektrum działania biobójczego skutecznie zabija bakterie, wirusy i grzyby. Jego dodatkową zaletą jest świeży i przyjemny zapach (cytrusowy lub leśny). Domestos stosowany jest w muszlach klozetowych, wannach, umywalkach, zlewach czy na kafelkowanych podłogach. W skrajnych przypadkach możemy zastosować też żel do usuwania pleśni Domestos, który usuwa ją z fug i innych powierzchni.

Płyny do dezynfekcji na bazie alkoholu

Profesjonalny płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu Diversey DIVODES FG pomoże utrzymać czystość w każdym pomieszczeniu. Dzięki silnym właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym jest w stanie poradzić sobie z drobnoustrojami i patogenami. Polecany jest do użytku w zakładach farmaceutycznych, sektorze medycznym, zakładach kosmetycznych i fryzjerskich. Należy jednak pamiętać, że płyn na bazie alkoholu nie może być stosowany na powierzchniach akrylowych i pleksiglasowych. Diversey DIVODES FG jest gotowy do użycia, nie wymaga spłukiwania i odparowuje bardzo szybko.

Dezynfekcja kuchni

W kuchni i jadalni idealnym rozwiązaniem będzie płyn myjąco-dezynfekujący CIF 2 in 1. Sprawdzi się świetnie w miejscach, w których przygotowywane i spożywane są posiłki. Dodatkowo będzie pomocny podczas usuwania zabrudzeń tłuszczowych i przypalenizny. Warto wspomnieć, że produkt został zarejestrowany w Polsce jako środek biobójczy.

Dezynfekcja rąk

Do higienicznego i chirurgicznego odkażania dłoni polecany jest Bioseptol 80, który wyprodukowany został na bazie 96% nieskażonego alkoholu etylowego. Posiada właściwości biobójcze – działa na bakterie, grzyby, wirusy, a nawet na prątki gruźlicy. W składzie zawiera dodatkowo D-pantenol, który wnikając w skórę, przekształca się w witaminę B5. Dzięki takiej reakcji Bioseptol 80 wpływa na skórę nawilżająco i ujędrniająco. Produkt znajduje swoje zastosowanie w sektorze medycznym, szkolnym, w salonach kosmetycznych i fryzjerskich oraz w gabinetach weterynaryjnych. Przydatny będzie również w warunkach biurowych i domowych.

Niezbędne akcesoria

Dezynfekcja nie będzie prawidłowo przeprowadzona, jeśli nie zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria. Warto zaopatrzyć się w ścierki antybakteryjne (pojedyncze lub sprzedawane w rolkach z perforacją), mopy i rękawice robocze marki Vileda. Ich działanie jest potwierdzone testami i certyfikatami.

Środki do dezynfekcji stają się naszą codziennością, bo to dzięki nim można zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych drobnoustrojów i patogenów. Środki te warto kupować jednak tylko u sprawdzonych sprzedawców, by mieć pewność co do ich jakości i składu.

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *