Góra Kalwaria – Idealne miejsce do zamieszkania

Góra Kalwaria - Idealne miejsce do zamieszkania

Góra Kalwaria to miasto o wyjątkowo interesującej historii, którą przyciąga do siebie turystów z całego kraju i nie tylko. To także ciekawe i oryginalne miejsce do zamieszkania. Zabytki gminy kojarzą nam się przede wszystkim z obiektami kultu religijnego i kościołami. Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża, Kaplica św. Antoniego, czy Sanktuarium Św. o. Stanisława Papczyńskiego przyciągają do siebie miłośników architektury. W pobliskiej Krainie Jeziorki znajdziemy ponad 400 km szlaków rowerowych, przy których każdego roku organizowane są ciekawe imprezy dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Szlakami możemy dotrzeć między innymi do pobliskiego Piaseczna, Grójca i Konstancina. A co poza pięknymi obiektami i widokami może przyciągać nas do Góry Kalwarii? Dlaczego może to być idealne miejsce do zamieszkania?

Rozwój i inwestycje z zaangażowaniem mieszkańców

Gmina stawia nowe inwestycje i rozwój, zachęcając mieszkańców do zaangażowania w podejmowanie decyzji i zapraszając na społeczne konsultacje. W roku 2016 udało się zrealizować kilkadziesiąt przedsięwzięć – były to budowy i remonty dróg, budowy i regeneracja oświetleń ulicznych oraz kanalizacji, powstały nowe place zabaw i boisko. Gmina zaprasza swoich mieszkańców, przede wszystkim osoby zaangażowane w pracę Komitetu Rewitalizującego, do uczestniczenia w specjalnych warsztatach, które podzielone są na sesje tematyczne. Dzięki takim warsztatom mieszkańcy Góry Kalwarii mogą przedstawiać swoje pomysły na ożywienie miasta oraz jego rozwój w nadchodzących latach. We współpracy z mieszkańcami ustawiana jest również hierarchia ważności kolejnych działań. Jeśli więc zależy nam na mieszkaniu w miejscu, które jest znacznie bardziej przytulne i przyjemne dla oka od centrum dużej metropolii, ale ma to być miejsce, które wciąż się rozwija – Góra Kalwaria to bardzo ciekawa opcja.

Miejsce dla ludzi w każdym wieku

Góra Kalwaria to świetnie miejsce do zamieszkania dla ludzi w każdym wieku. Rodziny z dziećmi przyciągają bardzo dobre opinie o edukacji miasta, która jest jego mocną stroną. Wciąż podejmowane są działania w zakresie rozwoju infrastruktury, a szkoły na terenie gminy wychodzą naprzeciw dzieciom i młodzieży z ciekawymi programami i projektami. W 2016 roku Góra Kalwaria znalazła się wśród 10 najlepszych gmin na Mazowszu i otrzymała wyróżnienie Samorządowego Lidera Edukacji. Zdolni uczniowie mogą liczyć na programy stypendialne i dodatkowe zajęcia. Góra Kalwaria dba także o najstarszych mieszkańców, którzy mogą brać udział w Gminnej Radzie Seniorów – mówi nam przedstawiciel PB Ekodom z Góry Kalwarii. Dosłownie każdy może znaleźć dom dla siebie, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. W domach jednorodzinnych doprowadzane są wszystkie media (wodę, gaz, elektryczną energię i miejską kanalizację). Dodatkowo miasto znajduje się blisko od Warszawy i Piaseczna, co jest kolejną zaletą mieszkania w Górze Kalwarii. Jeśli więc poszukujemy miejsca praktycznego, pięknego i spokojnego jednocześnie, warto przyjrzeć się domom w zabudowie szeregowej, czy bliźniaczej w tym ciekawym mieście.

Góra Kalwaria – Idealne miejsce do zamieszkania
5 (100%) 1 vote[s]

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *