Kołdra bawełniana zapewnia zdrowy sen

sen dziecka

Sen jest nieodłączną częścią naszej egzystencji. Zapotrzebowanie na niego jest bardzo różne i zależy od wielu czynników. Noworodek musi spać nawet 22 godziny, nastolatek przeciętnie od 8 do 10 godzin na dobę, osoby powyżej 20. roku życia przesypiają od 6 do 8 godzin, natomiast osoby w średnim wieku i starsze śpią od 5 do 7 godzin na dobę. Ilość godzin przeznaczonych na sen zależy też od rodzaju wykonywanej pracy, aktywności fizycznej czy diety.

Tak naprawdę fenomen snu nie do końca jest przebadany. Wiemy tylko, że spać musimy, bo właśnie w trakcie snu następuje przywrócenie równowagi neuroprzekaźników, takich jak: serotonina, noradrenalina a także regeneracja synaps neuronowych, następuje regeneracja naszego mózgu.

Komfort wypoczynku

Ponieważ faza snu w naszym życiu bardzo często decyduje, a przynajmniej ma głęboki wpływ na funkcjonowanie w ciągu dnia, dlatego tak ogromną wagę przykłada się do komfortu spania. A komfort snu budują też elementy czysto fizyczne: wygodne łóżko, równy materac, odpowiednia poduszka, przewiewna kołdra. Każdy z tych elementów może wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na sen.

Komfort snu – kołdra

Najważniejszym elementem kołdry jest jej wypełnienie, które może być naturalne lub syntetyczne. Kołdry wypełnia się:

  • wsadem wełnianym
  • wsadem bawełnianym
  • wsadem jedwabnym
  • wsadem puchowym
  • wsadem syntetycznym

Każdy z nich charakteryzuje się trochę innym przeznaczeniem i cechami determinującymi użytkownika.

Kołdra bawełniana

Kołdra bawełniana jest przyjemna dla ciała i lekka. Nie jest tak ciepła jak choćby kołdra z wsadem wełnianym, ale cieplejsza niż kołdry z wsadem syntetycznym. Doskonale sprawdza się latem, jako kołdra letnia. Jest cieńsza i przewiewna. Nawet w gorące noce trudno się jest pod nią spocić. Dzięki swojej lekkości delikatnie otula ciało nie przytłaczając go swoim ciężarem, dzięki temu nie blokuje cyrkulacji powietrza i podtrzymuje naturalny rytm krążenia krwi.

Kołdra bawełniana świetnie nadaje się do mieszkań chłodnych, nawet zimą, gdy niezbędna jest całkowita wymiana pościeli po zimie i przejście na lżejsze akcesoria do spania. Tak dzieje się w przypadku osób mieszkających w domach czy mieszkaniach ogrzewanych gazem czy węglem. Nierównomierność ogrzewania powoduje, że nocą jest tam chłodno i niezbędna jest zarówno odzież jak i pościel dużo cieplejsza niż latem. I właśnie jako ten drugi zestaw pościeli doskonale sprawdza się kołdra bawełniana marki Paradies.

Kołdra bawełniana dla alergików

Kołdra bawełniana doskonale nadaje się dla osób z alergiami. W przeciwieństwie do tak popularnego puchu czy wełny, które mogą uczulać, bawełna pozostaje antyalergiczna. Dzięki temu sprawdza się świetnie jako kołdra dla dzieci, gdy nawet wtedy kiedy nie wykazują skłonności do alergii należy je chronić bez bodźcami, które mogłyby ją wywołać.

Kołdra bawełniana sprawdza się również dla osób o tzw. podwyższonym progu ciepłoty ciała, czyli takim, którym jest zawsze za gorąco i nawet zimą odpinają kurtki. Kołdra bawełniana – lekka i przewiewna jest właśnie dla nich, pod nią nie powinno im być za gorąco i z pewnością nie powinni się pod nią pocić, kołdra ta bowiem absorbuje wilgoć.

Kołdra bawełniana do prania

Ogromnym atutem kołdry bawełnianej jest możliwość prania jej w domowej pralce. Można ją prać już w 40°C. Pranie kołdry nie tylko niszczy roztocza i kurz, które w naturalny sposób przedostają się do kołdry, ale i odświeża włókna bawełniane stanowiące wsad kołdry, które odzyskują w ten sposób objętość i pierwotną miękkość, a spulchnione włókna pozwalają na cyrkulację powietrza.

Źródło: Diuna24.pl – sklep z Kołdrami.

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *