Rodzaje drzwi szklanych

drzwi przesuwne

Drzwi szklane to doskonała alternatywa dla tradycyjnych drewnianych modeli. Są piękne, funkcjonalne oraz jednocześnie lekkie i delikatne. Doskonale uzupełniają i podkreślają koncepcję wystroju wnętrz. Różne rodzaje szkła, odmienna barwa szkła i zróżnicowana faktura pozwalają na uzyskanie niebanalnych wnętrz. Do wyrobu drzwi szklanych stosuje się specjalne wysoko hartowane szkło gwarantujące bezpieczeństwo. Wystarczy niewielki fragment szklany w drzwiach, a uzyskują one zupełnie inny wymiar.

Rodzaje drzwi szklanych

Drzwi szklane różnicuje się ze względu na sposób ich otwierania i wyróżnia się ich następujące rodzaje:

  • drzwi przesuwne
  • drzwi wahadłowe
  • drzwi przymykowe, czyli otwierane.

Rodzaje szkła stosowane w produkcji drzwi

Szkło użyte w produkcji drzwi może objąć całą jego powierzchnię, a może ograniczać się jedynie do małej wstawki. Może być zupełnie przezroczyste lub o różnym stopniu nieprzejrzystości, najczęściej w drzwiach montuje się:

  • szkło przejrzyste
  • szkło matowe
  • szkło metaliczne
  • szkło piaskowane o dowolnym wzorze
  • szkło barwione, o gładkiej lub wypukłej powierzchni
  • szkło witrażowe kolorowe.

Rodzaje drzwi szklanych – drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne, szklane czy drewniane łączą zawsze co najmniej dwie funkcje. Funkcję oddzielającą dane pomieszczenie od reszty, pomagając w dookreśleniu dokładnego przeznaczenia pomieszczenia oraz funkcję aranżacyjną – gdy całkowicie rozsunięte łączą oba pomieszczenia, nadając im zupełnie nowe zadania. Drzwi przesuwne otwierają się poprzez przesuwanie skrzydła drzwi lub skrzydeł (w przypadku drzwi dwuczęściowych) wzdłuż prowadnicy umieszczonej w ścianie. Jeżeli warunki pozwalają, to prowadnicę i drzwi można schować w ścianie, wówczas otrzymuje się łączną powierzchnię.

Drzwi przesuwne sprawdzają się zarówno w domu, jak i w biurze. Tam najkorzystniejsza będzie wersja drzwi dwuskrzydłowych, mocno reprezentacyjnych. Jedynym mankamentem drzwi przesuwnych jest ich mniejsza dźwiękoszczelność.

Rodzaje drzwi szklanych – drzwi wahadłowe

Szklane drzwi wahadłowe najlepiej sprawdzają się w obiektach publicznych: hotelach, restauracjach, biurach, szpitalach czy sklepach. Takie rozwiązanie można też zastosować w mieszkaniu czy domu. Największą zaletą tego rodzaju drzwi jest to, że otwierają się one w obie strony. Otwierają się już pod naporem ciała i samoczynnie zamykają za wchodzącą osobą. Drzwi samoczynnie wracają do swoje uregulowanej pozycji dzięki zastosowaniu samozamykaczy. Można je ustawić i uregulować dla pożądanej przepustowości.

Rodzaje drzwi szklanych – drzwi przymykowe

Drzwi przymykowe to klasyczne drzwi otwierane. Tego rodzaju drzwi doskonale sprawdzają się w miejscach publicznych, choćby biurach, lub w mieszkaniach. Szklane drzwi to doskonały element przemyślanego wystroju wnętrz. W mieszkaniu nadają ścianie lekkości, delikatnie zmieniając jej strukturę. W biurze umożliwiają intymność, pozwalając na współuczestniczenie w życiu biura, i nie tworząc jednocześnie barier przed petentem. Szklane drzwi przymykowe pozwalają na montaż wszelkiego rodzaju zamków gwarantujących bezpieczeństwo. Dzięki nieograniczonym możliwościom wyboru szkła uzyskuje się efekt pełnej przezroczystości lub dowolnego zaciemnienia. Szkło stosowane do drzwi przymykowych pozwala też na użycie różnych faktur i struktur, co podnosi estetykę całego pomieszczenia.

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *