Tapety imitujące drewno, kamień i beton

Tapety imitujące drewno, kamień i beton

Tapety udające, że wcale tapetami nie są, to jeden z najświeższych hitów wnętrzarskich. Jest niemal naturalną konsekwencją popularnego trendu, zgodnie z którym na biura i mieszkania adaptuje się surowe, industrialne przestrzenie z zachowaniem, a nawet podkreśleniem ich charakteru poprzez ekspozycję materiałów takich jak drewno, kamień, beton czy cegły. Tam, gdzie nie jest to możliwe, rozwiązaniem stają się właśnie imitujące je tapety.

Ściana z surowych cegieł czy betonu potrafi nadać wnętrzu charakteru. Remontując zabytkowe pomieszczenia, można odsłonić jej fragment i odpowiednio go zabezpieczyć. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zamieszkanie w odrestaurowanej w ten sposób przestrzeni. Innym rozwiązaniem byłoby kosztowne i dość problematyczne zerwanie tynku z niektórych ścian. Znacznie łatwiej i taniej jest więc zastosować niebanalną tapetę o surowym wzorze, a nierzadko również specyficznej w dotyku fakturze.

Kamień i beton

Podobnie w sytuacji, w której chcielibyśmy wpleść do aranżacji naszego wnętrza niezwykle modny motyw, jakim jest beton architektoniczny. Płyty ścienne z niego wykonane są znacznie droższe niż tapety, a z uwagi na ich ciężar nie wszędzie się da je zainstalować. Jeszcze większym problemem zaś byłoby „obicie” ścian naturalnym kamieniem. Tapeta imitująca beton lub kamień zatem i tutaj okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Drewno

O ile tego rodzaju okładzina ścienna sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych, minimalistycznych wręcz wnętrzach typu loft, o tyle tapety udające drewno będą pasować zarówno do nich, jak i do bardziej klasycznych, a nawet rustykalnych stylizacji. W tym przypadku wybierać możemy spośród jeszcze większej liczby dostępnych wzorów i faktur inspirowanych naturą. Dzięki nowoczesnym technologiom druku uzyskać można nieodróżnialne na pierwszy rzut oka od „oryginałów” motywy desek, sęków czy drewnianych bali. – Tapety wytwarzane metodą natryskową z kolei doskonale oddają w dotyku porowatość kory drzew takich jak choćby brzoza – dodaje przedstawiciel mającego je w swojej ofercie sklepu Kraina Barw.

Wyjątkowa ozdoba

Decydując się na tapetę-imitację, nie musimy stosować jej do wszystkich ścian w pomieszczeniu – chyba że chcemy osiągnąć efekt np. wyłożonego drewnianą boazerią domu w górach. Z reguły jednak wystarczy położenie tej wyjątkowej ozdoby na jednej tylko, reprezentacyjnej ścianie, która stanie się dzięki temu przyciągającym wzrok, a więc kluczowym dla całej aranżacji elementem. Tapety udające drewno, kamień lub beton warto rozważyć również wtedy, kiedy nie mamy sprecyzowanej koncepcji dotyczącej wystroju danego wnętrza, ale dzięki tapecie pragniemy ukryć niedoskonałości ściany lub zabezpieczyć ją przed zabrudzeniami. W ten prosty sposób odświeżymy charakter całego pomieszczenia i nadamy mu wyjątkowego sznytu.

Tapety imitujące drewno, kamień i beton
5 (100%) 1 vote

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *