Wesele w plenerze – wady i zalety rozwiązania

Wesele w plenerze – wady i zalety rozwiazania

Wiele par przygotowuje swoje przyjęcie weselne latami, pragnąc uczynić ten dzień wyjątkowym i zapamiętanym na całe życie. Organizacja wesela to przedsięwzięcie, które wymaga jednoczesnej, intensywnej współpracy wielu specjalistów. Jednak decyzje podejmowane na poszczególnych etapach przygotowań należą wyłącznie do młodej pary. Zwykle przed dokonaniem wyboru w jakiejś kwestii warto zapoznać się ze wszystkim alternatywnymi rozwiązaniami.

Z każdym rokiem pojawiają się nowe trendy weselne związane z wystrojem sali, muzyką czy menu. Obecnie dużą konkurencją dla tradycyjnych lokali stają się wesela organizowane w plenerze.

Kluczowa pora roku

Wesele pod namiotem ma swoje ograniczenia związane głównie z pogodą. Z tego względu niewątpliwie najlepszym okresem na organizację przyjęcia w plenerze jest lato. Jeśli na zewnątrz panują sprzyjające warunki atmosferyczne, można podnieść ściany namiotu i całkowicie otworzyć przestrzeń, tak aby część stolików, bufet, a nawet parkiet znalazły się na powietrzu. W razie ulewnych opadów deszczu czy porywistego wiatru namiot okolicznościowy także doskonale zda egzamin. Jego poszycie odporne jest bowiem na wilgoć, a specjalne fartuchy odprowadzają wodę na zewnątrz.

Wesele dobrze zorganizowane

Pary decydujące się na organizację swojego przyjęcia weselnego w plenerze, mogą wybrać dowolne miejsce. Wachlarz możliwości jest niezwykle szeroki, a jedyne ograniczenie stanowi wyłącznie wyobraźnia przyszłych małżonków. Bardzo popularne są przykładowo wesela na plaży, w parku czy na łące.

Przy organizacji tego rodzaju przyjęcia sprawdzi się namiot okolicznościowy, który zależnie od zasobności portfela można kupić lub wynająć. Oczywiście musi być odpowiednich rozmiarów, aby swobodnie pomieścił wszystkich gości. Namioty imprezowe wykonane są zwykle z białego lub transparentnego materiału PCV, który jest wytrzymały i niełatwopalny. Ich zasadniczą zaletą jest przestrzenne wnętrze, możliwość rozsuwania ścian czy łączenia modułów oraz wyposażenia konstrukcji w dodatkowe elementy. Para młoda może przykładowo zdecydować się na systemową podłogę, wykładzinę w dowolnym kolorze, draperię na ścianach, dowolne oświetlenie, a nawet ogrzewanie bądź klimatyzację.

Udane przyjęcie weselne to przede wszystkim tańce do białego rana przy dźwiękach ulubionej muzyki. Z tego powodu namiot okolicznościowy musi być wyposażony również w parkiet oraz specjalny podest dla zespołu lub DJ’a. Ponadto nie można zapomnieć o kompleksowym zapleczu sanitarnym.

Organizacja wesela w plenerze wymaga również wyboru odpowiedniej firmy cateringowej, określenia motywu, zadbania o dekoracje, kwiaty, zastawę stołową i wiele, wiele innych szczegółów.

Zalety wesela w plenerze

Przyjęcie organizowane pod namiotem okolicznościowym jest gwarancją niepowtarzalnej atmosfery i niemal bajkowej scenerii. Żywa zieleń, piękne kwiaty, romantyczny zachód słońca to detale, które sprawią, że wesele na długo zapadnie w pamięć wszystkim gościom. Namioty eventowe są bardzo przestronne, dają możliwość wyboru wymarzonych dekoracji oraz ustawienia stołów i krzeseł, oraz aranżacji bufetu czy parkietu w dowolny sposób. Namioty można doposażać również za pomocą różnych elementów funkcjonalnych i ozdobnych, które z pewnością zwiększą komfort gości.

Wady wesela w plenerze

Zakup namiotu okolicznościowego oraz wybór różnych niestandardowych rozwiązań może generować wysokie koszty. W tej sytuacji dobrą alternatywą jest wynajem namiotu eventowego. Przy organizacji imprezy w plenerze trzeba liczyć się również z obecnością owadów oraz dużym prawdopodobieństwem wystąpienia opadów deszczu i silnego wiatru.

Wesele w plenerze z pewnością nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Sprawdzi się w przypadku par, które lubią wyzwania, cenią sobie nowatorskie i kreatywne koncepcje oraz lubią mieć dużą swobodę działania.

źródło: Budowa i obsługa hal namiotowych

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *