Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie

Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie

Dla naszych pociech właśnie zaczynają się wakacje. Czas wypoczynku i niezapomnianych chwil. Warto pomyśleć o zorganizowaniu tego czasu jak najlepiej. Może jednodniowy wypad do Warszawy okaże się strzałem w dziesiątkę?

Lato to okres, gdzie możemy zrobić wiele wspaniałych rzeczy i dostarczyć najmłodszym niezapomnianych chwil. Korzystając z ładnej pogody warto odwiedzić kilka miejsc i zorganizować coś specjalnego w ramach nagrody za udany rok szkolny. Możemy odwiedzić ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, o których opowiemy poniżej w artykule.

Aktywne spędzanie czasu

Coś dla dzieci lubiących aktywności fizyczne, to na pewno oryginalne place zabaw, których w Warszawie znajdziemy kilka. Do wyboru mamy Fort Bema, który jest podzielony na obszar dla maluchów i większych dzieci. Znajdziemy tam różnorodne zjeżdżalnie, tor przeszkód czy liny do wspinania. Kolejne miejsce, które zasługuje na wyróżnienie to Park Żeromskiego przy placu Wilsona. Jest to jeden z większych placów zabaw w Warszawie. Cały obszar wyłożony jest miękkim tartanem, a na miejscu znajdziemy karuzele, duże zjeżdżalnie i wiele innych zabawek. Kolejnym placem zabaw jest Park Olkówek na Ursynowie. Plac na pewno zrobi wrażenie na maluchach, zabawki są drewniane a w kształcie przypominają dinozaury. Dla dzieci lubiących adrenalinę polecamy Park linowy Bielany. Mamy do wyboru kilka tras, podzielonych wiekowo. Miejsce jest przyjazne nawet dla najmłodszych, ponieważ znajdziemy tam trasę dla 3 latków.

Kreatywne spędzanie czasu

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Królestwo eksperymentów na pewno zaciekawi dzieci, młodzież i dorosłych. Interaktywne ekspozycje i różnorakie eksperymenty będą powodem do świetnej zabawy. Emocje rodem z gier komputerowych możemy przeżyć w różnych domach zagadek. Jest wiele miejsc które zostały przystosowane dla najmłodszych. Dzieci wspólnie z opiekunami mogą rozwiązywać zagadki i dobrze się bawić. Kolejną atrakcją wartą odwiedzenia jest Muzeum Kolejnictwa. W muzeum znajdują się modele i makiety pociągów oraz skansen. Kreatywne spędzanie czasu z dziećmi to na pewno wizyta w Teatrze Małego Widza. Najmłodsi czują się tam jak w domu i uczestniczą  w specjalnie dla nich przygotowanych spektaklach. Atrakcje przewidziane nawet dla rocznych dzieciaków.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *