Serce z czekolady, czyli ponadczasowy słodki walentynkowy upominek

Serce z czekolady

Walentynki to wyjątkowy dzień dla każdej zakochanej osoby, która uwielbia celebrować czas spędzony ze swoją drugą połówką. W tym dniu z każdej strony otaczają nas serca, amory, róże, a także słodkości, które zostają podarowane osobie, którą darzymy szczególnym uczuciem. Święto Miłości ma dużo zwolenników, a co roku zaskakuje nowymi wyjątkowymi podarunkami, które możemy ujrzeć w prawie każdej witrynie sklepowej.  Dzień Zakochanych w Polsce zyskał dopiero popularność w latach 90 XX wieku i stał się jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Geneza tego święta niesie ze sobą kilka historii, ale jedna z najprostszych odnosi się do Świętego Walentego, co nie powinno być dla nikogo zdziwieniem. Jego historia może tchnąć w każdego nutkę romantyzmu. Święty Walenty udzielał ślubów w tajemnicy, gdyż zostały zakazane dla mężczyzn, żeby przekonać ich do uczestnictwa w wojnach. Został przez to stracony, ale jeszcze przed egzekucją zakochał się w niewidomej córce strażnika, która dzięki miłości odzyskała wzrok. Siła miłości jest niesamowita i każdy niezależnie od płci, wieku, pochodzenia może tego doświadczyć właśnie w tym dniu.

Serce jako symbol walentynek

14 lutego jest powiązany z wieloma symbolami, jednak najczęściej pojawiającym się symbolem jest serce. Serce jest centrum naszego życia, od niego wszystko się zaczyna, a z ostatnim biciem wszystko się kończy. Czujemy je w każdej sekundzie życia, a także dzięki niemu żyjemy. Nic dziwnego, że jest tak ważne, a jego znaczenie jest powiązane z tak ważnym dla nas uczuciem. Nie bez powodu też centralne punkty określane są jako serce np. serce miasta. Jego znaczenie jest jasne dla każdej osoby, w każdym wieku, a także w każdym zakątku świata.  Najwięksi filozofowie uznali serce jako ośrodek naszych uczuć i emocji, stąd też pojawiają się stwierdzenia np. o podejmowaniu decyzji sercem. Choć znany nam symbol ma niewiele wspólnego z prawdziwym wyglądem ludzkiego serca, został tak zakorzeniony w naszej kulturze, że nikomu to nie przeszkadza.

Prezenty na walentynki

Dzień Świętego Walentego  jest idealny, żeby pokazać jak ważny jest dla nas nasz obiekt westchnień. Można to idealnie wyrazić prezentem, który mówi sam za siebie, a także można świętować ten dzień przy kolacji ze świecami. Dużo osób w tym dniu decyduje się na prezenty z czekolady (bo kto ich nie lubi?). Jedną z propozycji na ten dzień jest serce z czekolady, które idealnie wpisuje się w znaczenie tego święta. Ten słodki upominek jest idealnym prezentem dla osoby, która uwielbia czekoladę, a także, która docenia wizualne aspekty podarunków. Osoby chore na celiakię czy też nietolerujące laktozy nie muszą się czuć pokrzywdzone w tym dniu, bo obecnie mogą cieszyć się produktami, które tworzone są z myślą o specjalnych dietach. Wegańskie serce z czekolady jest produktem certyfikowanym, wegańskim, bezglutenowym, bez soi i bez rafinowanego cukru.

Podsumowując, walentynki są szansą na okazanie skrywanych uczuć, a także pielęgnowanie ich. Uczucia nie muszą być okazane tylko drugiej połówce, ale także najbliższym osobom, które cenimy sobie w naszym życiu. Dzięki temu świętu każdy może poczuć się kochany i wyjątkowy.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *