Najłatwiejsze języki świata

Najłatwiejsze języki świata

Wybór najłatwiejszego języka obcego do nauki nie jest wcale taką prostą sprawą. Istotna jest bowiem nie tylko złożoność form gramatycznych, ale również podobieństwo do języka w jakim się mówi oraz indywidualne predyspozycje do nauki języków obcych. Jednym osobom z pewnością łatwiej przyjdzie nauczenie się form gramatycznych, a innym poznanie słownictwa. W naszym zestawieniu wybraliśmy te języki, które mogą być łatwe do nauki dla Polaków, z jednoczesnym wskazaniem ewentualnych pułapek.

Język angielski

Zaczniemy od zdecydowanie najpopularniejszego języka na świecie, czyli języka angielskiego. Oczywiście jego popularność nie jest związana z faktem, że jest on językiem urzędowym w największej liczbie państw, ale dlatego, że stał się on tak naprawdę obowiązującym językiem międzynarodowego businessu i jego znajomość bardzo często decyduje o tym, że możemy się bez problemu porozumieć z osobami mieszkającymi w dowolnym miejscu na świecie. Język angielski przy tym ma wyjątkowo prostą gramatykę oraz słownictwo, którego elementy coraz częściej stają się składową, oficjalną lub nie, także innych języków na świecie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lektor z Jagiellońskiego Centrum Językowego w Krakowie: Język angielski jest tak prosty w nauce przede wszystkim dlatego, że ma bardzo prostą gramatykę, brak podziałów na rodzaj żeński czy męski czy bardzo łatwą odmianę czasowników. Dużym ułatwieniem w nauce języka angielskiego jest również jego wszechobecność. Każdego dnia słuchamy bowiem piosenek śpiewanych w  języku angielskim, oglądamy filmy, seriale, czytamy strony internetowe. To jest bardzo duże ułatwienie w jego nauce.

Język hiszpański

Drugim wybranym przez nas językiem jest język hiszpański. Nie jest on zbyt skomplikowany i żeby móc go używać wystarczy tylko, albo aż, nauczyć się słownictwa. Gramatyka w języku hiszpańskim jest chyba nawet prostsza niż gramatyka języka angielskiego. Język ten charakteryzuje się również banalnie prostą wymową, której można się nauczyć w trakcie jednego dnia. Wszystkie wyrazy czyta się bowiem dokładnie tak samo jak się pisze, z tym zastrzeżeniem, że w samej Hiszpanii, wymowa może się od siebie różnić w zależności od tego, w którym regionie akurat się znajdujemy. Różnice te są jednak niewielkie.

Języki słowiańskie

Na trzecim miejscu umieściliśmy cała grupę językową z jednego powodu. Języki słowiańskie powinny być bowiem dla Polaków najłatwiejsze do nauki, ze względu na duże podobieństwo słownictwa. Najbardziej zbliżone do polskiego słownictwo mają zdecydowanie języki czeski i słowacki. Jest to bowiem dokładnie ta sama grupa językowa, zachodniosłowiańska, i tu różnice są bardzo niewielkie. Znacznie więcej tych różnic w porównaniu z naszym językiem jest obecnych w językach południowo- i wschodniosłowiańskich, czyli przede wszystkim w języku rosyjskim, ukraińskim, serbskim czy bośniackim. Ogólne zasady gramatyki języków słowiańskich są również podobne do naszych, z tą różnicą, że bardzo często różnią się poszczególnymi końcówkami przy odmianie. Jest to największa pułapka czekająca na nas podczas ich nauki.

Najłatwiejsze języki świata
5 (100%) 2 vote[s]

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *