5 powodów, dlatego warto kupić samochód używany z salonu

5 powodów, dlatego warto kupić samochód używany z salonu

Kupowanie używanych pojazdów w salonach samochodowych jest coraz bardziej popularne. To atrakcyjna alternatywa dla zakupu na giełdzie, w komisie samochodowym czy też od handlarzy znalezionych w internecie. Oto 5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakupienie auta używanego z salonu!

Pewny stan techniczny

Jednym z największych problemów przy kupnie pojazdu używanego jest sprawdzenie jego stanu technicznego – nie zawsze sprzedawca mówi nam na ten temat wszystko. Zdarza się, że pojazd był po wypadku, był zalany, ma poważne problemy z silnikiem czy innymi układami, ale sprzedający wcale o tym nie wspomina.

W przypadku zakupu pojazdu w salonie dealerskim nie mamy takiego problemu. Auta są poddawane dokładnym badaniom technicznym, a ich wyniki mamy do wglądu.

Gwarancja na zakup

Nawet wtedy, gdy okaże się, że pojazd sprawi problemy, nie zostajemy sami. Gdy kupimy auto używane w dobrym salonie dealerskim, otrzymamy na niego gwarancję. W jej ramach możemy liczyć na wsparcie w naprawach.

Co więcej, niektórzy dealerzy dają też możliwość skorzystania z wymiany pojazdy na inny, gdy zacznie on sprawiać problemy w ciągu pierwszego miesiąca używania!

Różne formy finansowania

Wielu kupujących płaci gotówką, ale są też i tacy, którzy chcieliby skorzystać z kredytu lub z leasingu.

W salonach to żaden problem, co powoduje, że na miejscu będziemy mogli załatwić wszystkie formalności.

Pewność co do historii pojazdu

Kolejna ważna kwestia to historia pojazdu. Podobnie jak w przypadku stanu technicznego, także i tutaj sprzedający może nie mówić nam prawdy. Przykładowo auto może być kradzione lub mieć inne wady prawne, na przykład zostało sprzedane przez jednego współwłaściciela bez wiedzy drugiego, jest elementem majątku spadkowego.

W przypadku zakupu w salonie nie musimy się obawiać, że kupimy samochód o niepewnej historii.

Ubezpieczenie na miejscu

Na koniec warto wskazać jeszcze na fakt, że przy kupnie używanego auta w salonie możemy na miejscu wykupić też polisy ubezpieczeniowe – często w bardzo atrakcyjnych cenach.

Gdy również interesują cię takie komisy Warszawa ma do zaoferowania wiele dobrych punktów. Sprawdź je teraz!

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

1 thought on “5 powodów, dlatego warto kupić samochód używany z salonu

    mixer

    (31 sierpnia, 2017 - 9:46 am)

    ja wziąłem z salonu i nie żałuję. musiałem się poratować https://gotowkowe.net/ ale wyszło taniej jak w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *