Nowoczesne technologie wsparciem dla służby zdrowia, czyli aplikacja do monitorowania temperatury

mapowanie temperatur podczas jazdy

Monitoring temperatury to system umożliwiający otrzymywanie informacji dotyczących temperatury w różnego rodzaju urządzeniach, pomieszczeniach oraz innych miejscach w czasie rzeczywistym. Aplikacja do monitoringu temperatury monitorM2M generuje szczegółowe raporty, oraz powiadamia o przekroczeniu dozwolonego zakresu temperatur, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ze względu na specyfikę pracy służby zdrowia.

Jak wykorzystuje się monitoring temperatury w służbie zdrowia i dlaczego?

 

Zaletą aplikacji monitorM2M jest możliwość współpracy z sensorami umieszczonymi w najróżniejszych miejscach lub urządzeniach. Co ciekawe mogą pracować one nawet w środowisku ciekłego azotu oraz ekstremalnie niskich temperatur. W przypadku transportu leków, szczepionek, krwi kontrola temperatury to konieczność. Dzięki monitorM2M wszelkie informacje dostarczane są w czasie rzeczywistym zarówno kierowcy, jak i koordynatorowi. Warto również wspomnieć o dodatkowym rozwiązaniu, jakim są M2Mbox Smart i M2Mbox Basic, czyli o pojemnikach zapewniających stabilność temperatury podczas transportu wspomnianych wcześniej leków, szczepionek lub krwi.

 

Monitoring temperatury wykorzystywany jest także przy produkcji leków. Pomieszczenia przeznaczone do przechowywania leków muszą znajdować się bowiem pod stałą kontrolą temperatury, aby przechowywane medykamenty nie utraciły swoich właściwości. Stosuje się go również w hurtowniach leków, w aptekach oraz w urządzeniach znajdujących się w placówkach medycznych.

 

Korzystanie z monitoringu temperatury przez służbę zdrowia wynika bezpośrednio z przepisów prawa. Aplikacja monitorM2M dostarcza powiadomień SMS oraz alarmów w przypadku przekroczenia temperatury. System cechuje się niezwykłą stabilnością oraz niezawodnością, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pacjentów służby zdrowia.

Zalety aplikacji monitoringu temperatury

 

Założeniem twórców monitorM2M było stworzenie systemu, który jednocześnie dostarcza zaawansowanych funkcji i jest prosty w obsłudze. Poruszanie się w nim jest niezwykle intuicyjne, a szczegółowe raporty dostarczają cennych informacji, które są przechowywane i archiwizowane. Są one dokumentem potwierdzającym prawidłowe przechowywanie leków np. podczas zwrotu towaru do hurtowni przez apteki.

 

Zaletą aplikacji monitorM2M jest również dostęp do bardzo wygodnych wizualizacji przedstawiających np. temperaturę w konkretnych pomieszczeniach lub urządzeniach. Dobrze zorganizowany widok tablicy synoptycznej zapewnia szybki dostęp do najważniejszych danych dotyczących temperatury, co oszczędza czas i pracę pracowników oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia.

 

Warto również wspomnieć o niezwykle prostej instalacji urządzeń wchodzących w skład systemu monitorM2M. Wystarczy bowiem umieścić sensory w odpowiednim miejscu, zalogować się do aplikacji, a system od razu zaczyna dostarczać wszystkie dane. Montaż nie jest zatem czasochłonny i nie wymaga pracy wyspecjalizowanych montażystów.

Podsumowanie

 

System monitorM2M to niezwykle innowacyjne rozwiązanie. Aplikacja z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w służbie zdrowia, dzięki swojej niezawodności oraz wygodzie w użytkowaniu. System jest niezwykle elastyczny i przyjazny dla użytkownika, zapewniając dostęp do niezwykle rozbudowanych funkcji dotyczących alarmowania przekroczeń temperatury.

Źródło: M2mTeam.pl – automatyczne mapowanie i walidacja.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *