Skrzynie transportowe typu flight case – konstrukcja, zastosowanie, zalety

Skrzynie transportowe typu flight case – konstrukcja, zastosowanie, zalety

Przemieszczanie się na dużych dystansach z wartościowym sprzętem wymaga odpowiednich przygotowań. Trzeba zagwarantować mu bezpieczeństwo podczas podróży. W tym celu stworzone zostały skrzynie typu flight case zapewniające przewożonym urządzeniom odpowiednią ochronę podczas transportu. Co warto o nich wiedzieć?

Jaka jest ich konstrukcja?

Jak sama nazwa wskazuje, pierwotnym zastosowaniem takich skrzyń było chronienie cennych sprzętów podczas podróży samolotem. Między innymi z tego powodu wymaga się od nich, aby były wytrzymałe, ale jednocześnie możliwie lekkie. Wynika to z kosztów przewozu każdego kilograma drogą lotniczą. Jednak oczywiście niska waga ułatwia ich wykorzystanie także podczas przewozu innymi środami transportu. Te wymagania mają wpływ na stosowane do produkcji materiały. Szkielet tworzą najczęściej profile aluminiowe, a do nich przymocowywane są ściany skrzyni. Wykonywane są one z reguły z drewna, sklejki lub materiałów sztucznych o różnych grubościach. W newralgicznych punktach, jakimi są narożniki, umieszczane są elementy stalowe, które są dużo twardsze, ale jednocześnie cięższe od aluminium. Wnętrze wykładane jest pianką lub innym materiałem amortyzującym wstrząsy i uderzenia. Bardziej zaawansowane modele posiadają dodatkowe warstwy w celu zapewniania wodoodporności lub ochrony przed pyłem. Poza tym wyposaża się je w ułatwiające ich wykorzystanie elementy takie jak uchwyty, zamki, zawiasy.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Skrzynie typu flight case używane są do transportu delikatnych urządzeń podatnych na uszkodzenia. Z tego powodu jedną z pierwszych branż, w której znalazły one szerokie zastosowanie była branża muzyczna. Wynikało to ze specyfiki organizacji zarówno pojedynczych koncertów muzycznych, jak i całych tras koncertowych. Wymagają one bowiem transportu znacznych ilości sprzętu, takiego jak instrumenty muzyczne, nagłośnienie, oświetlenie na duże odległości. Odbywa się to z wykorzystaniem różnych środków transportu takich jak samoloty i samochody. Jednak obecnie znajdują zastosowanie także w wielu innych branżach, w których wykorzystuje się delikatne urządzenia. Służą na przykład do przewozu kamer, komputerów, sprzętu fotograficznego i różnego rodzaju instrumentów pomiarowych.

Najważniejsze zalety skrzyń flight case

Główną ich zaletą jest oczywiście wysoki poziom zapewnianej ochrony. Solidna metalowa konstrukcja przyjmuje na siebie wszelkie uderzenia, a wypełnienie w postaci pianki amortyzuje wstrząsy. Poza tym taka konstrukcja ułatwia transport i przestawianie z miejsca na miejsce. Prosta prostokątna budowa sprawia bowiem, że ich układanie w ładowni lub bagażniku jest łatwiejsze. Z reguły wyposażone są one także w uchwyty ułatwiające ich załadunek i przenoszenie. Niektóre modele wyposażone są również w kółka. Dodatkowo większość producentów umożliwia zamówienie takiej skrzyni na wymiar. To dlatego, że przewożone w nich sprzęty często mają nietypowe rozmiary.

Podsumowanie

Skrzynie typu flightcase służą do przewożenia wartościowego sprzętu na przykład elektronicznego lub instrumentów muzycznych. Solidna konstrukcja z wykorzystaniem elementów metalowych sprawia, że dobrze chronią one zawartość przed możliwymi uszkodzeniami podczas transportu.

źródło: az-cases.pl – skrzynie rack

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *