Jak wybrać dobry serwis kompresorów przemysłowych?

Wielu współczesnych przedsiębiorców, którzy zajmują się usługami lub produkcją wymagającą zastosowania sprężonego powietrza, poszukuje niezawodnego i dostępnego przez całą dobę serwisu sprężarek. Okazuje się, że wbrew pozorom, znalezienie tego typu usług, w racjonalnych cenach, nie jest zbyt łatwe. Dlatego też, warto zaufać renomowanym serwisom, które od lat istnieją na polskim rynku i świadczą tego typu usługi. Dzięki temu mamy stuprocentową pewność, że jakość ich pracy nie będzie wiązała się z horendalnymi wydatkami oraz tworzeniem niepotrzebnej ilości konserwacji, serwisów, napraw czy generalnych remontów.


Czym charakteryzuje się dobry serwis sprężarek? 

Dobry serwis sprężarek polega na tym, że musi być on dostępny dla klienta przez całą dobę. Nie jest możliwe, aby przedsiębiorstwo czy firma czekało przez wiele dni na przyjazd specjalisty. Każdy przestój w produkcji sprężonego powietrza oraz działaniu sprężarkowni wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi, utratą zaufania wśród kontrahentów oraz zakłóceniem cyklu produkcyjnego, stanowiącego podstawę działalności firmy. Dlatego też renomowany serwis sprężarek to fachowcy, którzy są wyspecjalizowani w udzielaniu natychmiastowej pomocy i dojeździe do klienta. Tu szczególną rolę, oprócz fachowej obsługi pełni czas, ponieważ odpowiednio szybko przeprowadzony serwis pozwala w krótkim terminie wznowić produkcję.

Organizacja sprawnego serwisu sprężarek – co wyróżnia renomowane serwisy od innych tego typu firm, działających na polskim rynku?

Organizowanie dobrego serwisu sprężarek w formie 24h/ 7 przez cały miesiąc, to możliwość zagwarantowania klientom, posiadającym instalacje sprężarkowe, możliwości uzyskania stałej, konkretnej i rzetelnej pomocy. Duże znaczenie ma również rzetelna wycena  realizacji usług serwisowych. Dlatego też tak ważne jest, aby renomowany serwis sprężarek zatrudniał osoby, które doskonale znają się na swoim fachu oraz podchodzą do klienta w sposób empatyczny i uczciwy. 

Serwisant – doradca klienta, który jest w stanie pomóc w dopasowaniu parku maszynowego 

Renomowany serwis sprężarek powinien posiadać zespół fachowców, którzy dysponują nie tylko odpowiednimi kwalifikacjami, umiejętnościami, ale potrafią dopasować dany sprzęt do potrzeb konkretnego zakładu przemysłowego czy firmy. Stąd też serwis sprężarek nie polega tylko na świadczeniu usług konserwacyjnych, przeglądowych czy też wykonywaniu napraw i remontów generalnych. 

Dobry serwisant jest w stanie ocenić możliwości przerobowe przedsiębiorstwa i doradzić właścicielowi takie rozwiązanie, które w pełni pokryje jego zapotrzebowanie na ilość wyprodukowanego sprężonego powietrza. Serwisant, który zajmuje się rzetelnym i uczciwym konserwowaniem sprężarek, może przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych czy zakupowych w zakresie danego modelu sprężarki

Umowa dotycząca serwisowania kompresorów przemysłowych – kluczowa kwestia przy korzystaniu z tego typu usług 

Serwis kompresorów, działający 24 godziny na dobę, powinien być regulowany zwartą, transparentną i uczciwą umową. Dzięki temu, można skorzystać z pełnej i szybkiej obsługi, nie tylko w razie niespodziewanych awarii sprężarek, ale również przy wykonywaniu rutynowych przeglądów okresowych. Umowa daje prawo właścicielowi sprężarki do umawiania się na przeglądy i serwisy w dogodnym dla firmy terminie, na bardzo korzystnych warunkach finansowych, które nie obciążają budżetu finansowego przedsiębiorstwa.

Wybór dobrego serwisu powinien być działaniem planowym i nieprzypadkowym. Tylko wówczas tego typu usługi nie rozczarują nas swoją jakością. 

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *