Podróżując autokarem, zobaczysz więcej

Podróżując autokarem, zobaczysz więcej

Wyjazd służbowy, chęć lub konieczność odwiedzenia mieszkającej w innym mieście rodziny, turystyczna wyprawa… Istnieje wiele powodów, dla których prędzej czy później przychodzi nam pokonać większe odległości. Jeszcze więcej jest zaś chyba sposobów, w jaki możemy to uczynić. O ile jednak każda podróż stwarza okazję do zobaczenia czegoś pięknego lub ciekawego, o tyle nie każdy z tych sposobów pozwala nam to zobaczyć w tym samym stopniu. Najlepszym pod tym kątem środkiem transportu okazuje się autokar.

Jeśli mamy możliwość przemieszczenia się z jednej miejscowości do drugiej własnym samochodem i decydujemy się na tę opcję, w trasie musimy skupić się przede wszystkim na innych uczestnikach ruchu, znakach drogowych, wyboistej niekiedy jezdni, drogowskazach czy warunkach pogodowych. Niełatwo w takich okolicznościach dostrzec piękno mijanych pól, łąk, lasów i rzek, a także lokalnej architektury. Niełatwo też wyłuskać z natłoku informacji, na które trzeba zwracać uwagę, choćby ciekawe szyldy i wystawy sklepowe. A do zobaczenia jest przecież o wiele więcej!

Z tego punktu widzenia paradoksalnie w lepszej sytuacji są osoby, które nie dysponują własnym autem, nie mają prawa jazdy albo po prostu nie lubią aż tak bardzo prowadzić. Mogą wówczas spokojnie skoncentrować się na tym, co widać przez okno innego niż samochód środka transportu. Szczególnie dobrym punktem obserwacyjnym jest fotel pasażera autokaru. Dlaczego?

Wygoda i lepsze perspektywy

Po pierwsze, jest znacznie wygodniejszy niż fotel pasażera w samochodzie osobowym – choć w tym ostatnim wypadku nie musimy skupiać uwagi na prowadzeniu pojazdu, to od mijanych atrakcji odwracają nam ją różne drobne niedogodności. Po drugie (i może nawet ważniejsze), siedzenia w autokarze znajdują się znacznie wyżej, co wraz z większymi przeszkleniami okien sprawia, że mamy po prostu o wiele lepszy widok.

Nie jest to też zarazem wysokość, na jaką wznoszą się samoloty, też stanowiące jakąś alternatywę w międzymiejskich podróżach. Przez ich niewielkie okienka zobaczymy co najwyżej płytę lotniska, trochę chmur oraz ziemię z lotu ptaka. Dwie ostatnie z tych rzeczy są oczywiście dość atrakcyjne wizualnie i warto skorzystać z możliwości ich zobaczenia – jednak na dłuższą metę wszystkie te widoki są do siebie podobne, podczas gdy w świecie widzianym przez szyby autokaru będziemy w stanie zaobserwować zmiany za każdym razem, kiedy pokonujemy nawet tę samą trasę.

Jest to znacznie trudniejsze już chociażby w przypadku podróży pociągiem, jako że większość tego, co widać za oknem, to jednak głównie obrazy malowane przez naturę. Często piękne, ale nie dla wszystkich równie ciekawe. Znacznie więcej urozmaiceń w tym zakresie oferuje właśnie autokar, z którego dostrzec można więcej przestrzeni miejskich, podczas gdy trasy pociągów zwykle wyznaczane są tak, by te przestrzenie raczej omijać.

Widoki nie tylko za oknem

Podróżując autokarem, zobaczymy więcej, nawet jeżeli ani trochę nie interesują nas mijane widoki. Jak to możliwe? Otóż nowoczesna flota tego typu pojazdów – jaką dysponuje na przykład firma transportowa Emka Trans – wyposażona jest w Internet pokładowy udostępniany w cenie biletu, a także w znajdujące się przy każdym fotelu pasażerskim gniazdka elektryczne. Dzięki nim możemy cieszyć się tym, co możemy zobaczyć na ekranach naszych komputerów, tabletów i innych urządzeń, którym nie grozi rozładowanie baterii nawet na dłuższych trasach.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *