Maski antysmogowe dla dzieci i dorosłych – dlaczego warto z nich korzystać?

Maski antysmogowe

Smog jest coraz bardziej powszechnym problemem, z jakim zmagają się duże i gęsto zaludnione miasta. W najgorszej sytuacji jest południe Polski, a przede wszystkim Kraków, który jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Najlepszym sposobem ochrony zdrowia jest unikanie kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, lecz z racji tego, iż jest to bardzo trudne do wykonania, rynek oferuje odpowiednie rozwiązanie, jakim jest maska antysmogowa.

Czym jest maska antysmogowa?

Smog jest zjawiskiem, które łączy występowanie zanieczyszczeń powietrza z mgłą oraz brakiem wiatru. Takie warunki sprawiają, że oddychanie w trakcie przebywania na zewnątrz jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ryzyko zwiększa się zwłaszcza w okresie grzewczym, gdzie ilość spalin emitowana przez piece jest zdecydowanie wyższa, niż latem i wiosną, a bezwietrzna pogoda sprzyja unoszeniu się i gromadzeniu toksyn nad miastem.

Maska antysmogowa, nazywana również przeciw smogową, jest coraz bardziej popularnym środkiem ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza. Umieszczone w masce filtry oczyszczają powietrze z toksyn i spalin, dzięki czemu pozwalają oddychać czystszym powietrzem. Maski chronią nie tylko przed smogiem, ale również przed bakteriami i wirusami. Wykonywane są z bardzo lekkich i elastycznych materiałów, dopasowują się do twarzy i są wygodne w noszeniu. Do produkcji stosowane są bezpieczne materiały, dzięki czemu mogą je nosić również alergicy.

Szeroki wybór masek antysmogowych

Bogata oferta dostępnych na rynku masek pozwala na dopasowanie produktu zarówno do wieku, jak i płci. Z racji tego, iż to właśnie dzieci spędzają najwięcej czasu na świeżym powietrzu, a ich układ oddechowy nie jest tak dobrze rozwinięty, jak układ osoby dorosłej, wymagają one szczególnej ochrony przed smogiem, wirusami i bakteriami. Maski skierowane do dzieci są wykonane tak, aby ściśle przylegały do twarzy, zarówno przedszkolaka, jak i gimnazjalisty. Kolorowe wzory sprawiają, że jest to pewnego rodzaju atrakcja dla dziecka i sposób na wyróżnienie się z tłumu.

Maski dla dzieci są lekkie i łatwe do czyszczenia, więc tym samym ich użytkowanie jest bardzo praktyczne. Ich używanie zaleca się również kobietom, zwłaszcza tym w ciąży. Badania wykazały, iż zanieczyszczenia powietrza wpływają negatywnie również na nienarodzone dziecko, a skutkiem tego może być niska waga urodzeniowa, mały obwód główki, przedwczesny poród i gorzej rozwinięte płuca u noworodka.

Rynek oferuje również maski skierowane do mężczyzn, którzy także są narażeni na negatywne skutki zanieczyszczeń powietrza. Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), wdychanie smogu ma duży wpływ na bezpłodność u mężczyzn. Badania dowodzą, iż oddychanie zanieczyszczonym powietrzem zwiększa ryzyko zapadalności na nowotwory, choroby układu oddechowego oraz choroby serca.

Osoby, które uprawiają regularnie sport na świeżym powietrzu, również powinny zaopatrzyć się w maski antysmogowe. Maski przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie są odpowiednio dostosowane do konieczności szybszej i większej wymiany powietrza w krótkim czasie. Posiadają filtry o większej przepustowości, dzięki czemu pozwalają na swobodne i bezpieczne uprawianie sportu.

Korzyści ze stosowania masek antysmogowych

Używanie masek antysmogowych przynosi same korzyści. Chronią nasz układ oddechowy przed szkodliwymi spalinami i toksynami. Ich wykonanie z lekkich materiałów sprawia, że noszenie ich nie jest uciążliwe, nie zmniejszą więc odczuwanego komfortu życia. Elastyczne materiały, z jakich są wykonane, pozwalają na dokładne dopasowanie maski do kształtu twarzy, dzięki czemu zachowana jest pełna skuteczność produktu. Do produkcji masek używa się bezpiecznych materiałów, najczęściej unika się silikonu, parabenów i lateksu, więc są bezpieczne również dla alergików. Stosowanie maski jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób uprawiających regularnie sport na świeżym powietrzu. Szeroka oferta dostępnych na rynku masek pozwala wybrać produkt dopasowany indywidualnie do naszych potrzeb, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i wyglądu.

Źródło: Miamed Sp. z o.o. – Maski antysmogowe

 

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *