Mikrodermabrazja: fakty i mity

Mikrodermabrazja: fakty i mity

Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Okazuje się jednak, że często pacjenci, nie znając specyfiki i zasad działania, oczekują od niego efektów niemożliwych do osiągnięcia. Bywa również, że boją się zdecydować na mikrodermabrazję, ponieważ posiadają błędne informacje na temat przeciwskazań czy czasu rekonwalescencji. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawić najważniejsze fakty i najczęściej powielane mity dotyczące mikrodermabrazji.

Fakty, czyli, co musisz wiedzieć o mikrodermabrazji

  1. Pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny – dzięki temu skóra odzyskuje elastyczność, napięcie i jędrność.
  2. Bezbolesność – mimo iż sam proces ścierania naskórka przy pomy głowicy wydaje się być dość „brutalny”, to mikrodermabrazja wcale nie powoduje dyskomfortu. Lekki ból może spowodować pocieranie wrażliwych okoli, np. skóry wokół nosa.
  3. Idealny zabieg dla skóry przesuszonej – likwiduje nadmierne rogowacenie, poprawia stan miejsc bardzo suchych.
  4. Poprawa krążenia krwi i limfy – mikrodermabrazja pośrednio przyczynia się do rewitalizacji skóry. Poprzez przyspieszenie krążenia zawarte w krwi składniki odżywcze szybciej docierają do komórek.
  5. Jest niezbyt inwazyjna, dzięki czemu zabieg można powtarzać nawet co 7 dni. Skóra po mikrodermabrazji szybko się regeneruje i nie zostają na niej żadne blizny.

Mity związane z mikrodermabrazją

  1. Likwidacja zmarszczek – mikrodermabrazja jest zabiegiem złuszczającym, a nie przeciwzmarszczkowym. Może przyczynić się jedynie do spłycenia drobnych zmarszczek.
  2. Zabieg dla każdego typu cery – choć mikrodermabrazja jest bezpieczna, to jednak tarcie nie posłuży skórze wrażliwej czy naczynkowej. Podgrzanie i drażnienie może doprowadzić do zaczerwienienia i pogorszyć kondycję skóry. Niewskazany jest on również kobietom w ciąży, które są narażone na powstawanie przebarwień.
  3. Sposób na usunięcie przebarwień – mikrodermabrazja nie jest w stanie całkowicie zlikwidować przebarwień. Może być pomocna przy niewielkich zmianach pigmentacyjnych, ale aby pomogła wyrównać koloryt cery, należy zdecydować się na serię zabiegów.
  4. Likwidacja rozstępów – mikrodermabrazja z pewnością nie jest w stanie usunąć starych rozstępów o białym kolorze. Niekiedy jednak pobudzenie procesów regeneracyjnych wspomaga gojenie się świeżych czerwonych rozstępów.
  5. Idealna przed ważnym wydarzeniem – owszem, ale na kilka dni przed. Tuż po zabiegu bowiem występują podrażnienia oraz zaczerwienienia, które utrzymywać się mogą nawet przez 48 godzin.

Zabieg można wykonywać przez cały rok – niestety nie poleca się przeprowadzania mikrodermabrazji latem, ponieważ powstałe podczas ścierania naskórka mikrouszkodzenia w wyniku kontaktu ze słońcem mogą bowiem wywołać przebarwienia.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Botox Radom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *