Najczęściej powielane mity na temat wybielania zębów

wybielanie (4)

Śnieżnobiały i przyciągający wzrok uśmiech odzwierciedla ciepło, zaufanie i życzliwość w większym stopniu, niż jakakolwiek inna ludzka cecha. Aktorzy wiedzą, że piękny uśmiech to klucz do kariery, a matki instynktownie wiedzą, że potrafi to uspokoić dziecko. Ta uniwersalna cecha przekracza każdą granicę i rozjaśnia wyblakłe zdjęcia minionych epok. Białe zęby były zawsze w modzie! Z tego powodu wybielanie zębów znajduje się na liście najbardziej popularnych usług wykonywanych w gabinecie dentystycznym.

Wraz z wiarygodnymi informacjami na temat wybielania zębów, pojawiają się pewne nieporozumienia. Oczywiście, najlepszym źródłem rzetelnych i dokładnych informacji jest dentysta. Przedstawiamy kilka mitów dotyczących wybielania zębów, które skonsultowaliśmy z naszym dentystą.

Mit 1: Wybielające pasty są równie skuteczne, co wybielanie w gabinecie

Na zatłoczonych półkach sklepowych każdy produkt szuka sposobu na wyróżnienie się z tłumu. W rezultacie wiele wybielających past do zębów przyciąga wzrok konsumenta. Chociaż nie ma nic złego w większości z nich, są one zbyt słabe, aby dać zadowalający rezultat. Przebarwienia nie ustąpią po krótkim kontakcie ze sklepowym środkiem wybielającym. Jeśli polegasz więc na tych produktach, będziesz musiał czekać bardzo długo na zauważalne rezultaty.

Mit 2: Środki do wybielania kupowane przez internet  nie dadzą żadnych efektów

Jakość środków stosowanych do wybielania to główny czynnik wpływający na skuteczność zabiegu, dlatego trzeba pamiętać, by postawić na rzetelnego i sprawdzonego producenta. Podczas zakupu żeli i pasków do wybielania przez internet trzeba uważać, ale z drugiej strony wiele profesjonalnych preparatów dostępnych jest przede wszystkim w sieci. Np. nakładki wybielające Style White.

Mit 3: Korony i wypełnienia wybielają się tak samo jak zęby

Twój uśmiech powinien być przed wybieleniem oceniony pod kątem materiałów, które nie reagują na wybielanie. Dotyczy to też koron porcelanowych i kompozytowych. Jeśli wypełnienia nie są widoczne, nie ma to większego znaczenia. Niestety, porcelanowa korona na przednich zębach nie zmieni koloru pod wpływem wybielania. Jej kolor pozostanie bez zmian, wyróżniając się spośród innych, bielszych zębów. Dlatego też warto udać się do dentysty i rozważyć wymianę ciemnych koron na nowe, dopasowane kolorystycznie do nowego, wybielonego uśmiechu.

Mit 4: Wybielone zęby pozostają na zawsze białe

Plamy i przebarwienia pozostają na zębach ze względu na spożywanie różnych pokarmów i napojów. Na szczycie listy produktów powodujących żółknięcie zębów znajdują się kawa, herbata, czekolada, wino i tytoń. Profesjonalne środki wybielające przełamują barierę utworzoną przez przebarwienia, natomiast po zabiegu zawsze będą tworzyły się nowe złogi. Ulepszony kolor po profesjonalnym wybielaniu utrzymuje się jednak przez rok, a nawet dwa lata. Pomocna w tym procesie będzie rezygnacja z produktów powodujących przebarwianie się zębów.

Źródło: StyleWhite.pl – Wybielanie zębów

Rate this post

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *