Odtrucie alkoholowe w domu – przebieg i korzyści dla pacjenta

Odtrucia Warszawa

Detoksykacja alkoholowa to skuteczny sposób na szybkie przerwanie ciągu oraz powrót do normalnego funkcjonowania. To ratunek dla osób uzależnionych, które podjęły decyzję o życiu w trzeźwości. Jak zatem przebiega odtrucie alkoholowe i czy warto zdecydować się na taki zabieg w domu?

Co to jest detoks alkoholowy

Detoksykacja alkoholowa to terapia pozwalająca na pełną regenerację organizmu w warunkach ciągu alkoholowego. Co więcej, przerywa ona ciąg i umożliwia pacjentowi powrót do normalnego życia zarówno zawodowego, jak i społecznego czy rodzinnego. Odtrucie alkoholowe jest jednocześnie pierwszym i niezbędnym krokiem w stronę życia w trzeźwości. Jest kołem ratunkowym dla alkoholików, którzy nie potrafią sami wydostać się z zaklętego koła nałogu.

Detoks może być przeprowadzany zarówno w domu u pacjenta, jak i w warunkach szpitalnych. Konieczna jest hospitalizacja chorego w sytuacji, kiedy dochodzi do nasilenia objawów abstynencji i pojawienia się mamicy alkoholowego objawiającej się halucynacjami wzrokowymi, słuchowymi czy dotykowymi połączonymi z utratą przez chorego kontaktu z rzeczywistością.

Odtrucie alkoholowe w domu – przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem w kierunku detoksykacji w domu jest szczegółowe badanie pacjenta, na podstawie którego lekarz może zdecydować się na realizację tej terapii w domu. Jeśli stan chorego to umożliwia zabieg przeprowadza się w miejscu cichym i przyjaznym dla uzależnionego. Warto, aby miał on na czas terapii dostęp do wygodnego łóżka lub fotela, gdzie podczas zabiegu będzie mógł odpocząć lub się zdrzemnąć.

Detoksykacja w domu ma wielkie zalety – pozwala uniknąć stresu związanego z przebywaniem w miejscu nieznanym i często odbieranym przez pacjentów negatywnie. Daje poczucie bezpieczeństwa oraz opieki najbliższych.

Odtruwanie w domu jednak musi być prowadzone przez doświadczonego lekarza, który na każdym etapie zabiegu czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem organizmu pacjenta. Musi on posiadać dostęp do nowoczesnego sprzętu umożliwiającego przeprowadzenie w domu pacjenta badań EKG, USG oraz podstawowych badań laboratoryjnych.

Na podstawie badań oraz wywiadu lekarskiego terapeuta określa dobór i dawkowanie leków indywidualnie dla każdego pacjenta. Odtruwanie alkoholowe przeprowadza się poprzez dożylne wprowadzenie elektrolitów, witaminy B6 oraz glukozy, które pozwalają oczyścić organizm z substancji toksycznych oraz odżywić go w sposób umożliwiający normalne funkcjonowanie. Dodatkowo choremu podaje się leki zmniejszające napięcie mięśniowe, zapobiegające padaczce oraz o działaniu przeciwwymiotnym. Jeśli u pacjenta zdiagnozowano majaczenie lub inne symptomy odstawienia alkoholowego występujące w stopniu słabym lub umiarkowanym koniecznym może być podanie środków uspokajających, obniżenie ciśnienia krwi i utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała.

Odtruwanie w domu – korzyści dla pacjenta

Detoks w warunkach domowych jest niewątpliwe lepiej tolerowany przez pacjentów. Powodem jest z pewnością niższy poziom stresu – bezpieczeństwo, jakie zapewniają bliscy oraz znane otoczenia sprzyja zmniejszeniu symptomów odstawienia alkoholu. Sam zabieg przebiega łagodniej i daje oczekiwane rezultaty będąc zarazem mniejszą traumą dla chorego.

Co więcej, po zabiegu opiekę nad chorym przejmuje rodzina lub bliscy, którzy zapewnią pacjentowi właściwe warunki sprzyjające utrzymaniu trzeźwości.

Pacjent po zabiegu detoksykacji alkoholowej przeprowadzonej w warunkach domowych szybciej dochodzi do siebie, z dnia na dzień może podjąć pracę zawodową i wdrażać się w wolne od alkoholu relacje w rodzinie i społeczeństwie.

Po zabiegu odtruwania w domu także łatwiej mu będzie rozpocząć terapię odwykową w zakresie psychoterapii oraz wziąć udział w terapii grupowej osób uzależnionych.

Warunkiem jednak udanej detoksykacji jest skorzystanie z usług oferowanych przez doświadczonego lekarza, który skutecznie będzie czuwał nad stanem organizmu chorego podczas prowadzonego zabiegu. Warto pamiętać, że odtruwanie to proces, który może powodować nagłe pogorszenie kondycji pacjenta, który będzie wymagać natychmiastowej hospitalizacji.

Źródło: odtrucie.warszawa.pl

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

1 thought on “Odtrucie alkoholowe w domu – przebieg i korzyści dla pacjenta

    marcinwwa

    (19 lutego, 2019 - 1:13 pm)

    Warto wspomnieć o zabiegu implikacji esperalu. Sam przez to przeszedłem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto naprawdę chce się uwolnić od uzależnienia. Ja akurat skorzystałem z zabiegu na Nowowiejskiej 10 w Warszawie i zdecydowanie polecam to rozwiązanie. Nikt nikogo nie ocenia, a lekarze są bardzo wyrozumiali i profesjonalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *