Przygotuj się do rozpoczęcia praktyki implantologicznej, wybierz sprawdzony i intensywny cykl szkoleniowy!

Przygotuj sie do rozpoczecia praktyki implantologicznej, wybierz sprawdzony i intensywny cykl szkoleniowy

Implantologia to wciąż rozwijająca się nauka, pozwalająca na odtworzenie zębów utraconych w wyniku urazów, uszkodzeń lub niewłaściwego dbania o higienę jamy ustnej. Z biegiem lat implanty zębów stają się coraz popularniejsze i coraz bardziej dostępne dla dużego grona pacjentów, ze względu na większe zainteresowanie nimi oraz zmniejszającą się cenę zabiegów implantologicznych.

Wraz ze wzrostem zainteresowania leczeniem implantologicznym wśród pacjentów, na rynku pojawia się coraz więcej szkoleń o tej tematyce dla lekarzy stomatologów, którzy do wyboru mają kursy o różnym stopniu zaawansowania. Dla tych, którzy są na początku drogi prowadzącej do rozpoczęcia praktyki implantologicznej powstało Curriculum Implantologiczne, które od lat z powodzeniem organizuje warszawskie centrum szkoleniowe Dental Skills Institute.

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem praktyki implantologicznej i oczekujesz szkolenia, które daje pewność w pracy z pacjentem implantologicznym, to Curriculum Implantologiczne z Międzynarodowym Certyfikatem DGOI będzie doskonałym wyborem! Flagowy cykl praktycznych szkoleń z implantologii, od lat cieszący się uznaniem lekarzy, rzetelnie przygotowuje do zawodu implantologa, a zajęcia prowadzone przez wybitnych ekspertów z dziedziny implantologii dają gwarancję, że czas poświęcony na naukę, w 100% przełoży się na wykorzystanie jej w swojej praktyce.

Curriculum Implantologiczne organizowane przez Dental Skills Institute startuje już po raz XXIV we wrześniu tego roku. Ten cykl szkoleń przygotowujących do rozpoczęcia praktyki implantologicznej już na stałe wpisał się do harmonogramu warszawskiego centrum szkoleniowego, a pozytywne opinie absolwentów tylko potwierdzają, że to jeden z najbardziej praktycznych i intensywnych programów szkoleniowych z dziedziny implantologii na rynku szkoleń stomatologicznych.

Curriculum to cykl podstawowych szkoleń, składających  się z dziewięciu jedno- i dwudniowych intensywnych zajęć, podczas których uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej nabywają praktyczne umiejętności i poznają zagadnienia kluczowe dla samodzielnego wdrożenia zabiegów implantacji w swojej praktyce. Program obejmuje kilkadziesiąt godzin różnorodnych warsztatów oraz 3 pełne dni zabiegowe, czyli łącznie 112 intensywnych godzin poświęconych na naukę. Absolwenci cyklu natychmiast po jego zakończeniu są kompleksowo przygotowani do pracy z pacjentami implantologicznymi i potrafią samodzielnie przeprowadzić zarówno zabieg implantologiczny, jak i wszystkie procedury związane m.in. z planowaniem leczenia, protetyką, regeneracją kości.

Sukces szkoleniowy zagwarantowany jest przez model edukacji poprzez praktykę (70 % czasu szkolenia to warsztaty lub praca zabiegowa). W małych komfortowych grupach (do 14 os.) najlepsi specjaliści w dziedzinie implantologii z kraju i zagranicy przekażą uczestnikom wszelkie zagadnienia niezbędne do samodzielnego przeprowadzania zabiegów implantacji.

Rozpoczęciem cyklu będzie wykład Prof. Dr. Georga-Hubertusa Nentwiga, współtwórcy jednego z najbardziej znanych i znajdujących się na najwyższym poziomie, programu Master of Oral Implantology, natomiast zwieńczeniem będą warsztaty z Dr. Henriette Lerner, specjalistki chirurgii jamy ustnej, skoncentrowanej na implantologii i estetyce.

Podczas trzech dni zabiegowych, które odbywać się będą w nowoczesnym Centrum Szkoleniowym DSI Face-Clinic,  uczestnicy wezmą czynny udział w zabiegach przeprowadzając je samodzielnie oraz asystując przy zabiegach, które wykonywać będą pozostali lekarze. Nad prawidłowym przebiegiem czuwać będzie dr n. med. Konrad Walerzak, posiadający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu implantów zarówno w klasycznych, jak i złożonych, interdyscyplinarnych przypadkach klinicznych

Oprócz intensywnej nauki dla uczestników przygotowano  niespodzianki – wyjątkowe spotkania rozrywkowe, które dostarczą niezapomnianych wrażeń, naładują akumulatory pomiędzy warsztatami, a także będą wspaniałą okazją do zawiązania cennych kontaktów branżowych oraz integracji z innymi lekarzami.

Absolwenci po pozytywnym ukończeniu cyklu szkoleniowego i zaliczonej 4-etapowej sesji egzaminacyjnej otrzymają Międzynarodowy Certyfikat DGOI (Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie) potwierdzający uprawnienia implantologiczne oraz certyfikat członkostwa w DGOI, a także Certyfikat umiejętności implantologicznych DSI wraz z wynikiem egzaminu.

Po zakończeniu Curriculum Implantologicznego, nauka może być nadal kontynuowana dzięki bezpłatnej strefie e-learning DSI, zawierającej wszystkie niezbędne materiały ze szkoleń, indywidualnym konsultacjom z prowadzącymi oraz rozbudowanej ofercie szkoleń zaawansowanych w DSI.

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *