Jak wyglądają grzejniki ozdobne?

Jak wyglądają grzejniki ozdobne?

Moda na minimalizm współistnieje z popularnością na dobrze zaprojektowane przedmioty użytku codziennego. Design użytkowy obejmuje nie tylko meble czy oświetlenie, ale także grzejniki ozdobne, o kształtach przypominających nieraz współczesne rzeźby. Dzięki temu, zwyczajne sprzęty stają się jednocześnie domową dekoracją.

Grzejniki ozdobne są niezwykle szeroką gamą produktów, o niezliczonej ilości kształtów, kolorów i rozmiarów. Najprostsze modele przypominają nieco tradycyjne grzejniki pokojowe czy łazienkowe o żeberkowej budowie. Jednak znaleźć można też projekty, które w niczym nie przypominają znanych z większości budynków kaloryferów.

Miewają kształty nieregularne, abstrakcyjne albo regularne i geometryczne. Mogą stanowić pojedynczy gładki panel, przywodzący na myśl współczesny obraz albo być zbudowane z rzędu fantazyjnie uformowanych rurek. Powierzchnia jednolita, pofałdowana, wycięta w formie kół, kwadratów – ich forma ograniczona jest tylko i wyłącznie wyobraźnią projektantów. Mnogość modeli sprawia, że grzejniki ozdobne można dobrać do każdego pomieszczenia, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone. Dodatkowo, wersje łazienkowe, często posiadają miejsce na ręczniki. Do wyboru oferuje się grzejniki:

  • pionowe,
  • poziome,
  • łukowe,
  • narożne.

Dwa ostatnie rodzaje doskonale sprawdzą się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, łazienkach czy małych sypialniach. Najbardziej popularne są pionowe oraz poziome, stąd również ich największy wybór. Sprawdzają się nie tylko w prywatnych mieszkaniach. Mogą także być odpowiednią ozdobą biura, zwłaszcza w branży, w której prezencja jest ważna

Grzejniki ozdobne – rodzaje

Materiał, z którego został wykonany grzejnik, jest bardzo istotny. Nie tylko ze względów estetycznych, ale także dlatego, że wpływa na jego moc grzewczą.

  • Grzejniki stalowe – są niezwykle wydajne i szybko się nagrzewają. Sprawdzą się w często używanych pomieszczeniach, ponieważ są odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Grzejniki aluminiowe – dzięki odporności na wilgoć, wykorzystywane są jako grzejniki łazienkowe. Lekkie, często o niewielkich rozmiarach, dobrze się nagrzewają.
  • Grzejniki miedziane – odporne na korozję, stosowane w otwartych i zamkniętych układach CO.
  • Grzejniki szklane – najmniej popularne, przede wszystkim ze względu na wysoką cenę oraz mniejszą wytrzymałość oraz niższą moc grzewczą. Mogą wymagać dodatkowych źródeł ciepła Jednocześnie są bardzo eleganckie. W niektórych modelach, pod taflą szkła można w nich umieszczać dowolne grafiki.

Grzejniki można podzielić nie tylko na zastosowany w nich materiał, ale także na sposób zasilania. Tu wyróżnić można:

  • Grzejniki wodne – ich moc dorównuje tradycyjnym modelom.
  • Grzejniki elektryczne – o słabszej mocy grzewczej.

Zanim dokonamy wyboru grzejnika, dobrze skontaktować się ze specjalistami w zakresie centralnego ogrzewania. Dobór modelu zależy nie tylko od gustu kupującego, ale i od powierzchni, którą trzeba ogrzać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze grzejnika?

Grzejniki ozdobne, oprócz tego, że stanowią bardzo praktyczny element dekoracyjny, mają za zadanie przede wszystkim ogrzewanie pomieszczeń. Dlatego, oprócz wzorów, kolorów i najnowszych trendów, przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim mocą grzewczą. Często bywa tak, że im bardziej dekoracyjny i abstrakcyjny kształt, tym jest ona mniejsza. Podobnie jest w przypadku grzejników chromowanych.

Grzejniki ozdobne różnią się od siebie designem, mocą (od 1000 do 4000W), a co za tym idzie, również ceną. Należy dokładnie sprawdzić wszystkie parametry, żeby dowiedzieć się, ile ceny zależy od szczegółów technicznych, a ile zapłacimy za nowoczesny projekt. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za sztukę. Ciężko oczywiście określić ich górną granicę, skomplikowane modele to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Nie mniej istotna podczas montażu ogrzewania jest też doświadczona firma. Bezpieczeństwo i solidność są pod tym względem znacznie ważniejsze, niż nawet najbardziej nowatorskie wzory grzejników.

Źródło: Kalhyd.pl – Hydraulik w Białystoku

ubrania medyczne

Dom

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *