Jak pozbyć się problemu opadających powiek?

blefaroplastyka powiek

Opadające powieki to problem, który należy rozpatrywać nie tylko pod kątem estetyki. Oprócz wizualnych aspektów opadające powieki mogą powodować również pewne problemy z prawidłowym widzeniem. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty: gdyż skóra na powiekach oczu jest w stanie skutecznie ograniczać nasze pole widzenia. Na szczęście, można uporać się z tym problemem. Jednym z możliwych rozwiązań jest zabieg chirurgiczny określany jako blefaroplastyka powiek.

Blefaroplastyka powiek – co to takiego jest? Podstawowe informacje

Blefaroplastyka powiek to chirurgiczny zabieg estetyczny, który w ostatnich latach wykonuje się dość często. Ma on na celu usunięcie nadmiaru:

  • skóry,
  • tkanki tłuszczowej,
  • tkanki mięśniowej,

z powiek, wskutek czego możliwe staje się odmłodzenie wyglądu twarzy. W zależności od potrzeb danego pacjenta oraz indywidualnej oceny (dokonuje jej lekarz odpowiedzialny za wykonanie operacji jeszcze na etapie konsultacji z pacjentem) zabieg wykonuje się na powiekach górnych lub dolnych powiekach bądź obu naraz.

Zanim w ogóle zabieg ten zostanie wykonany, lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. Konsultacje te są niezbędne, by można było upewnić się, czy stan zdrowia danej osoby itp. pozwala na wykonanie zabiegu. Przykładowo, do zabiegu nie powinny przystępować osoby, które cierpią na uczulenie na substancje chemiczne, które stosuje się podczas zabiegu.

Oprócz tego czynnikiem, który uniemożliwi wykonanie zabiegu blefaroplastyki powiek, jest wystąpienie takich chorób oczu jak na przykład zaćma lub jaskra; przeciwwskazaniem może okazać się również zaburzona krzepliwość krwi. Wydaniem werdyktu w zakresie tego, czy w danym przypadku da się wykonać blefaroplastykę powiek, zajmuje się lekarz.

Blefaroplastyka powiek – przebieg

Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Oznacza to dobrą wiadomość dla osób, które boją się bólu. W ramach blefaroplastyki powiek  lekarz wykonuje nacięcia na powiekach i usuwa nadmiar skóry/tkanki tłuszczowej, na końcu zaś zszywa ranę. Zabieg trwa zwykle nie więcej niż dwie godziny.

Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, opuchliznę oraz siniaki w okolicach oczu. W takiej sytuacji zaleca się leki przeciwbólowe.

Efekty zabiegu blefaroplastyki powiek są trwałe i powinny utrzymywać się przez okres nawet kilku lat. Oczywiście, konieczne będzie stosowanie takich rozwiązań jak np. kremy nawilżające do skóry twarzy. Blefaroplastyka powiek to skuteczny sposób na pozbycie się problemu, jakim mogą być dla niektórych opadające powieki. Oczywiście, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji w tym zakresie trzeba mieć na uwadze potencjalne ryzyka w postaci obrzęków itp.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *