5 powodów, dla których warto zdecydować się na wynajem szalunków

5 powodow, dla ktorych warto zdecydowac sie na wynajem szalunkow

Obecnie trudno sobie wyobrazić plac budowy, na którym nie są używane szalunki, zwane również deskowaniem. Przy odpowiedniej konserwacji możliwe jest wielokrotne wykorzystywanie tego samego szalunku. Czy jednak ich zakup jest zawsze najlepszym rozwiązaniem? Niejednokrotnie atrakcyjną alternatywę stanowi wynajem szalunków.

Różnorodność szalunków budowlanych zwiększa atrakcyjność ich wynajmu

Zanim zdecydujemy się na zakup lub wynajem szalunków, warto bliżej zapoznać się z ich charakterystyką. Każdy szalunek stanowi tymczasową konstrukcję, której zadaniem jest nadanie pożądanego kształtu wlewanej mieszance betonowej. Zazwyczaj forma tego typu jest zbudowana z desek. Oczywiście możliwe jest zastosowanie innych materiałów, takich jak wodoodporne sklejki, płyty drewniane lub elementy metaliczne. Ponadto, wymiary szalunku uzależnione są przede wszystkim od wymiarów stawianej konstrukcji. Oznacza to, że nie istnieje coś takiego jak szalunek uniwersalny.

Jeżeli jesteśmy właścicielami szalunków, zasadniczo pozostajemy ograniczeni co do rodzaju projektów budowlanych, które możemy wykonywać. W przypadku klienta pragnącego budynku o niekonwencjonalnych wymiarach posiadane przez nas szalunki mogą okazać się niewłaściwe. W sytuacji, gdy nasza firma zajmuje się różnorodnymi zleceniami, zapewne warto zwrócić uwagę na szalunki na wynajem. W zależności od bieżących potrzeb wynikających z projektu będziemy mogli dobrać szalunki o odpowiednich właściwościach.

Różnice pomiędzy przeznaczeniem poszczególnych szalunków

Poszczególne szalunki mogą różnić się między sobą wymiarami oraz materiałem wykonania. Jednakże główną cechą, z uwagi na którą są one rozróżniane, jest ich przeznaczenie. W zależności od tego, przy którym elemencie konstrukcji mają zostać wykorzystane, możemy wyróżnić kilka rodzajów szalunków. Gdy stawiane są fundamenty, to nasza firma powinna rozważyć wynajem szalunków do wykopów. W przypadku wznoszenia dużych, skomplikowanych budynków cena zakupu odpowiednich szalunków może okazać się bardzo wysoka. Prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem będzie więc ich czasowy wynajem. W tym celu wystarczy poszukać profesjonalnej firmy, która oferuje wynajem szalunków do wykopów.

Jeżeli musimy zabezpieczyć rozmaite otwory w ścianach, powinniśmy zdecydować się na szalunki ścienne. Nie możemy użyć tego samego szalowania ściennego do wszystkich konstrukcji. W zależności od ciężaru ściany potrzebujemy szalunku lekko lub średnio gabarytowego. Zakup obu rodzajów jest po prostu nieopłacalny, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że parametry wymaganych szalunków mogą różnić się w każdym projekcie budowlanym. Wszystko to sprawia, że rozważny przedsiębiorca powinien zdecydować się na szalunki ścienne wynajem.

Dodatkowe powody, dla których warto wynająć szalunki na budowę

W przypadku, gdy nasza firma otrzymuje większość zleceń w pewnym okresie, przez resztę roku zakupione przez nas szalunki pozostają nieużywane. Zatem nie tylko nie przynoszą korzyści, ale zwiększają również koszty naszej działalności z uwagi na potrzebę konserwacji. Naprawianie szalunków w dłuższej perspektywie oznacza znaczne wydatki. Wypożyczalnia szalunków pozwala skutecznie rozwiązać ten problem. W tej sytuacji nie musimy dbać o właściwe składowanie szalunków lub ich regularne oczyszczanie.

Kolejną zaletą, którą niosą ze sobą szalunki na wynajem, jest fakt, iż zazwyczaj otrzymujemy nowoczesny, wysokojakościowy produkt. W tym przypadku ryzyko wystąpienia opóźnień podczas prac budowlanych jest znacząco ograniczone.

Wynajem szalunków jest dobrym rozwiązaniem dla indywidualnych inwestorów czy przedsiębiorstw o bardzo zróżnicowanym profilu działalności. Każda profesjonalna wypożyczalnia szalunków posiada w swojej ofercie szalunki o rozmaitych właściwościach i parametrach, dlatego dobór rozwiązania zgodnego ze specyfiką projektu budowlanego nie stanowi żadnego problemu. Warto podkreślić, że wynajem szalunków to prosty sposób by niskim kosztem uzyskać dostęp do wysokiej jakości produktów, które znacząco usprawnią i przyspieszą realizację inwestycji.

Źródło: Szalunkiweb.pl – szalunki ścienne

5/5 - (1 vote)

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *