Monitoring dachu płaskiego — skuteczny, czyli jaki?

Monitoring dachu płaskiego

Płaskie dachy są często wybierane podczas wznoszenia konstrukcji wielkopowierzchniowych. Z racji swoich rozmiarów wymagają stałej kontroli. Wyznaczeni do tego zadania pracownicy powinni mieć wsparcie w postaci odpowiedniego monitoringu. Musi być on jednak efektywny, zapewniając ciągły nadzór. Jaki wobec tego powinien wyglądać skuteczny monitoring dachu płaskiego?

Monitoring dachu płaskiego – czym się powinien charakteryzować?

Zawsze podczas wyboru monitoringu na dach, trzeba określić jego specyfikę. W przypadku dachu płaskiego zwracają uwagę dwie rzeczy – to, o czym już napisaliśmy we wstępie – spora powierzchnia, ale także spadek, wynoszący od kilku do kilkunastu stopni. To de facto oznacza, że takie dachy podatne są na różne przeciążenia, co tym bardziej determinuje prowadzenie w takim miejscu monitoringu. 

System monitoringu dachów płaskich to szereg różnych procesów i rozwiązań, których głównym celem jest zapewnienie dokładnych pomiarów. Żeby był efektywny, powinien monitorować wszelkie możliwe zagrożenia. Mowa tu zwłaszcza o tym, co wpływa na jego przeciążenia, czyli śnieg, grad czy nadmiar wody. Bardzo ważne, by monitoring działał przez cały czasu i przekazywał informacje w czasie rzeczywistym. Co równie istotne, liczy się też stały nadzór stanu dachu w regularnych odstępach czasu. 

System monitoringu dachu płaskiego – dlaczego jest tak ważny?

Mądre zarządzanie budynkiem, który pokryty jest płaskim dachem, to więc niezawodny monitoring, stanowiący podstawę bezpieczeństwa. Na szczęście rozumie to coraz więcej firm, inwestując w nowoczesne systemy monitoringu. Zapewniają nie tylko ochronę, ale też większą wygodę, zwłaszcza dla osób odpowiedzialnych za kondycję takich obiektów. Mimo że nie istnieją przepisy obligujące do monitorowania stanu dachu, to jednak w niektórych przypadkach można spotkać się z takim obowiązkiem. Przykładem Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych dotyczących budynków i ich usytuowania. Ustawodawca wskazał, że regulacje te dotyczą budynków, w których przebywa znaczna liczba osób, tj. hale widowiskowe, sportowe, handlowe, targowe czy handlowe. 

Monitoring dachu płaskiego – jaki powinien być?

Żeby monitoring dachu płaskiego spełniał swoje najważniejsze zadanie, czyli zapewniał bezpieczeństwo i komfort obsługi, musi być skuteczny. Objawia się on pod postacią rzetelnej informacji o stanie konstrukcji. To samo powiemy o regularności, z jaką odbywa się pomiar. Najlepiej sprawdzają się tu elektroniczne systemy pomiaru, bo są najdokładniejsze, kompleksowe, niezawodne. 

Jeśli chcemy mieć tego pewność, zdecydujmy się na profesjonalny system monitorowania ugięcia dachów autorstwa Smart For Industry. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu oraz oprogramowania możemy na bieżąco wykrywać i jednocześnie raportować każde, nawet najmniejsze odchylenie od normy. Pozwala to na szybkie i efektywne reagowanie, co ma szczególnie znaczenia w przypadku zagrożenia. W efekcie system zareaguje, chroniąc dach przed uszkodzeniem, co przełoży się oczywiście na to, co najważniejsze – bezpieczeństwo osób przebywających w środku takiego obiektu. 

Warto jednocześnie pamiętać o innych korzyściach, do których zaliczamy oszczędności. A to dlatego, że rozwiązanie od Smart For Industry pozwala na uniknięcie uszkodzeń dachu i związanych z tym bardzo dużych kosztów naprawy. Przekłada się to również na optymalizację procesów, gdyż zawsze mamy rękę na pulsie, a więc pełną kontrolę dachu. To niezwykle cenne podczas normalnego użytkowania dachu, na przykład w czasie zimy podczas odśnieżania. System rejestruje, ile znajduje się śniegu na dachu, kontrolując ten stan. 

Zachęcamy do współpracy z firmą Smart For Industry, która projektując swoje rozwiązanie w zakresie ugięcia dachów korzystania ze sprawdzonych rozwiązań jak Ifix, Telwin i ASIX. To niezawodne systemy wizualizacji. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, zapewniając sobie dostęp do skutecznego monitorowania dachu płaskiego.

Artykuł partnera.

Oceń post

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *