Transport przedmiotów wielkogabarytowych — poznaj HDSy

Transport przedmiotów ponadnormatywnych o dużym ciężarze jest problematyczny. Wymaga zastosowania specjalistycznych pojazdów, które będą w stanie nie tylko przewieźć ciężki ładunek, ale także go załadować i rozładować. Doskonale do tego celu nadają się samochody z hydraulicznym dźwigiem. 

HDSy — samochody ciężarowe do zadań specjalnych

Ciężarowe dźwigi samochodowe to pojazdy przeznaczone do transportu wielkogabarytowych i ciężkich towarów. HDSy wyposażone są w dźwig hydrauliczny, dzięki któremu mogą załadować na skrzynię wszelkiego rodzaju towary. Co więcej, ciężarówki dodatkowo mogą ciągnąć również przyczepę, co znacząco podnosi ich walory transportowe. Maksymalna ładowność takich pojazdów sięga nawet 24 ton. 

Zasadniczym atutem HDSów jest dźwig hydrauliczny montowany zaraz za kabiną lub z tyłu ciężarówki. Pozwala on na załadunek i rozładunek towarów. Ramię dźwigu może mieć maksymalny wysięg nawet powyżej 25 m i udźwig przy takim wysięgu powyżej 1,25 tony. To pozwala na swobodne manewrowanie ładunkiem podczas załadunku i rozładunku. Taka budowa umożliwia załadowanie towaru bez konieczności podjeżdżania do ładunku. HDSy mogą załadować towar przez płot czy balustradę. Wraz ze zmniejszeniem się wysięgu ramienia dźwigu wzrasta także jego maksymalny udźwig — np. przy wysięgu 4,3 m udźwig wynosi już ponad 16 ton. 

Dlaczego HDSy to doskonałe rozwiązanie w transporcie? Dzięki zastosowaniu dźwigu bezpośrednio na ciężarówce nie wymagają zastosowania do załadunku i rozładunku dodatkowych maszyn — dźwigów. Co więcej, wysięgnik na pojeździe sprawia, że załadunek i rozładunek może odbyć się w każdym miejscu wskazanym przez klienta. Co więcej, HDSy spełniają wymagania stawiane przed samochodami ciężarowymi w zakresie transportu i z powodzeniem mogą pokonywać dalekie odległości transportując towary. 

Co można transportować za pomocą HDSów? Ten rodzaj samochodów ciężarowych sprawdza się w załadunku, rozładunku i przewozie przedmiotów wielkogabarytowych i ciężkich. Hydrauliczne dźwigi samochodowe wykorzystywane są do transportu kontenerów zarówno tych przeznaczonych na odpady, jak i kontenerów biurowych, magazynowych czy sanitarnych. Pojazdy te są stosowane również do przewozu maszyn, urządzeń, agregatów prądotwórczych, ciężkich materiałów budowlanych typu kostka brukowa, kręgi betonowe, płyty kamienne itp. Można nimi przewozić elementy więźby dachowej czy rusztowania, szalunki, konstrukcje betonowe i drewniane, także szkło — czyli wszystko, co wymaga zastosowania dźwigu do załadunku i rozładunku. 

Rodzaje hydraulicznych dźwigów samochodowych

HDSy spełniają wiele funkcji i jednocześnie przeznaczone są do wykonywania zadań w różnych środowiskach. Najbardziej popularne są dźwigi na ciężarówkach przystosowanych do jazdy po drogach utwardzonych. HDSy szosowe to pojazdy, które doskonale sprawdzają się na dłuższych trasach. Zapewniają odpowiednią prędkość oraz zoptymalizowane koszty zużycia paliwa, przy jednoczesnym zapewnieniu załadunku i rozładunku przewożonych towarów. W przypadku, kiedy trzeba dowieźć ładunek w miejsca trudniej dostępne, bez utwardzonych dróg dojazdowych poleca się korzystanie z HDSów terenowych. Są to pojazdy nieco wolniejsze, ale za to doskonale dające sobie radę na nieutwardzonej nawierzchni. Jest jeszcze jeden rodzaj pojazdów HDS — są to tzw. niskopodwozia. Przeznaczone są do transportu maszyn i urządzeń budowlanych — np. koparek. Zazwyczaj wykorzystywane są do przewiezienia pojazdów i maszyn na większe odległości. Taki transport optymalizuje wydatki ponoszone na przewóz i jednocześnie umożliwia dostarczenie pojazdów gąsienicowych, które mają zakaz poruszania się po drogach asfaltowych z powodu niszczenia powierzchni dróg.  

Czy można wynająć HDS?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe są powszechnie wykorzystywane w branży budowalnej, handlowej, utrzymania porządku itp. Żeby korzystać z możliwości, jakie oferują HDSy nie trzeba ich kupować. Pojazdy te można wynająć w dobrych firmach specjalizujących się w wynajmie maszyn budowalnych. Co więcej, pojazdy te dostępne są wraz z doświadczonym operatorem i kierowcą w jednym, który posiada stosowne uprawnienia do realizacji procesu załadunku, transportu i rozładunku przewożonego towaru. 

źródło: avio-star.pl

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *