Planujesz wakacyjne podróże? Zapisz się na kurs języka włoskiego

wycieczka do włoch

Bella Italia – niezapomniane wspomnienia z południowej Europy

Włochy – ten kraj słynie z niesamowitej kuchni. Aromatyczne dania, świeże dodatki, soczyste owoce przyciągają turystów jak magnes o każdej porze roku. W przypadku gdy dodatkowo interesujemy się architekturą, historią lub sztuką, to Włochy są wręcz idealnym miejscem na weekendowy wypad lub dłuższe wakacje połączone z wypoczynkiem na plaży i zwiedzaniem. To doskonałe miejsce dla par oraz rodzin z dziećmi. Ilość atrakcji wystarczy nawet najbardziej wymagającemu podróżnikowi. Jeśli jesteśmy przekonani, że jedna wizyta zaspokoi nasz apetyt na włoskie doświadczenia, to jesteśmy w błędzie. To dopiero początek śródziemnomorskiej przygody.

 

Język o dużym potencjale

Język włoski należy do grupy języków romańskich. W nauce i wymowie jest bardzo podobny do francuskiego oraz hiszpańskiego. Wiele osób jest przekonanych, że językiem tym posługuje się tylko we Włoszech, więc nie opłaca się go uczyć. Nic bardziej mylnego. Używa się go również w San Marino, Słowenii, Chorwacji, Szwajcarii i Francji. Jeśli celem naszej podróży jest Malta, Sycylia lub Korsyka, to bardzo dobrze się składa. Te rejony również zapewnią nam możliwość konwersacji po włosku. Warto wiedzieć, że rozmowy w tym języku można usłyszeć również poza Europą – w Stanach Zjednoczonych, Tunezji i Ameryce Południowej. Włoscy emigranci zadomowili się w wielu krajach na całym świecie. Ich wymowa będzie z pewnością brzmieć inaczej niż ta, którą usłyszymy w Rzymie, jednak to nadal ten sam język.

 

Włoskie statystyki

Jeśli ktoś jest przekonany, że nadal warto uczyć się tylko języka angielskiego, to szybko powinien zweryfikować swoje przekonania. Język włoski to język ojczysty dla ponad 70 mln ludzi. Drugie tyle osób zna ten język jako dodatkowy i posługuje się nim na różnych kontynentach. Ponadto, od kilku lat mówi się o niskim przyroście demograficznym we Włoszech. Wykwalifikowani pracownicy są ciągle poszukiwani i często mogą liczyć na zdecydowanie wyższe zarobki niż we własnym kraju. Wakacyjna podróż to idealny moment na poznanie nowego otoczenia, kultury oraz zwyczajów. 

Najtrudniejszy pierwszy krok

Podjęcie decyzji o nauce włoskiego to dopiero początek. Be względu na to, czy planujemy tylko wylegiwanie się na plaży, czy aktywne zwiedzanie połączone z dorywczymi pracami, by wakacje mogły trwać dłużej, to trzeba rozpocząć efektywną naukę. Kurs języka włoskiego da satysfakcjonujące efekty w krótkim czasie. Pod okiem doświadczonego lektora bardzo szybko można opanować zasady gramatyczne oraz poprawną wymowę. Konwersacje z innymi uczestnikami korzystnie wpłyną na naszą pewność siebie. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo skuteczna komunikacja może przydać się za granicą. Wniosek jest jasny – odrabiamy prace domowe i rezerwujemy bilety lotnicze!

 

Podróże kształcą – to oczywiście truizm. Każdy o tym wie. Jednak czasem najprostsze rozwiązania, są najlepsze. Nauka języka włoskiego może być początkiem fascynującej przygody – zarówno pod względem językowym, jak i podróżniczym. Zwiedzanie Koloseum, rejs gondolą, karnawał w Wenecji, toskańskie winnice – to tylko namiastka włoskich pokus dostępnych w Europie prawie na wyciągnięcie ręki.

Inspiracja: 123Way.pl – Szkoła Językowa dla Dzieci i Dorosłych 

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *