Nowoczesne systemy bezpieczeństwa stosowane w autach dostawczych

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa stosowane w autach dostawczych

Samochody dostawcze oferowane przez znane marki zapewniają nie tylko wyjątkowy komfort prowadzenia, nawet przy długich trasach. Co więcej, wyposażane są w różnego rodzaju zaawansowane systemy bezpieczeństwa, których celem jest jeszcze lepsza ochrona kierowcy oraz innych uczestników ruchu.

Zabezpieczenia stosowane w samochodach to już nie tylko ABS czy poduszki powietrzne. W pojazdach coraz częściej instaluje się nowoczesne systemy, które wspomagają jazdę w mieście i poza nim, w dogodnych i w trudnych warunkach, zmniejszając ryzyko kolizji i wypadków na drogach. Takie systemy używane są nie tylko w pojazdach osobowych, ale również w tych dostawczych, na przykład posiada je Ford Transit Custom. Z jakich rozwiązań możemy w nim korzystać?

System zmniejszy siłę kolizji albo pozwoli na uniknięcie zderzenia

W samochodzie Ford Transit Custom zastosowano między innymi system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist. Jego zadaniem jest zmniejszenie siły uderzenia lub też całkowite uniknięcie kolizji w trakcie jazdy w korkach oraz z niską prędkością – to właśnie wtedy do zdarzeń dochodzi bardzo często. Jeśli system wykryje, że samochód znajdujący się przed nagle się zatrzymał, wtedy automatycznie włączy hamulce.

System stabilizacji toru jazdy przyczepy

Zastosowany w samochodzie Ford Transit Custom system stabilizacji toru jazdy przyczepy Trailer Sway Control pozwala na zabezpieczenie jazdy z przyczepą. Gdy przyczepa jest nadmiernie wychylona, wtedy dochodzi do zmniejszenia prędkości pojazdu. Dzięki temu można uzyskać większą stabilność i kontrolę nad przyczepą.

Stabilizacja toru jazdy bez względu na warunki

Dzięki wykorzystaniu elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy (ESC) samochód przez cały czas jest monitorowany i w razie odchyleń od wybranego toru jazdy dokonuje automatycznej korekty pozycji oraz prędkości. W samochodzie zastosowano też układ kontroli trakcji (TC), który pozwala na uniknięcie buksowania kół w trakcie jazdy na śliskiej nawierzchni – doskonale sprawdza się przy wjazdach na wzniesienia czy gwałtownym przyspieszeniu.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *