Jak znaleźć tanie taxi w Warszawie?

Warszawa

Korzystanie z usług taksówkarskich w stolicy może być kosztowne. Są jednak sposoby na to, aby szybko znaleźć tanie taxi. O czym warto pamiętać?

Nawet jeśli posiadamy własny samochód, taksówka jest nieodzownym środkiem transportu po różnych imprezach, na lotnisko, dworzec czy wtedy, gdy po prostu używane przez nas auto zepsuło się lub nie możemy z niego skorzystać. Do dyspozycji mamy przy tym szeroką gamę korporacji taksówkarskich. Jeśli chodzi o taxi w Warszawie, jest ich naprawdę wiele, dlatego pojawia się pytanie – jak znaleźć tanią taksówkę, w której za kurs nie trzeba będzie przepłacać?

Sprawdź ceny on-line

Dzisiaj coraz więcej korporacji taksówkarskich posiada własne strony internetowe. Dzięki nim możemy również sprawdzić koszty kursów. Na stronach możemy znaleźć informacje o stawkach za wejście do pojazdu i przejazdy za jeden kilometr w różnych strefach i porach. Plusem będzie specjalny kalkulator on-line, który pozwala na obliczenie orientacyjnej ceny kursu. Oprócz stron internetowych korporacji taxi w Warszawie można poszukać także cen na różnych forach czy w portalach społecznościowych. Wystarczy zapytać, która taksówka jest najtańsza w Warszawie, aby otrzymać rekomendacje wielu korporacji zapewniających usługi w przystępnych cenach.

Zawsze sprawdzaj koszty w taxi

Warto pamiętać również o tym, żeby sprawdzić ceny przed wejściem do taksówki. Możemy wtedy zobaczyć, czy rzeczywiście cennik pokrywa się z tym znalezionym on-line.Na każdym pojeździe będącym taksówką powinien znaleźć się dokładny cennik. Jest on umieszczany na szybie od strony pasażera.

Uważaj na pojazdy udające taxi!

Aby nie przepłacić za korzystanie z taksówki, warto zawsze dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z takim pojazdem. Często zdarzają się oszustwa, które polegają na podszywaniu się pod taksówkarzy i świadczeniu usług przewozowych znacznie drożej. Warszawska taksówka powinna mieć odpowiednie oznaczenia – kogut z napisem taxi, herb syrenki na boku, numery taksówki, cennik na szybie. Wewnątrz powinniśmy też zobaczyć identyfikator taksówkarza i taksometr fiskalny.

Oceń post

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *