Muzyka na wakacyjne imprezy? Sprawdź te propozycje!

Muzyka na wakacyjne imprezy

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, wiele wakacyjnych wydarzeń muzycznych zostało odwołanych. Nie oznacza to jednak, że nie można zorganizować wakacyjnej imprezy w mniejszym gronie. A takim wydarzeniom musi oczywiście towarzyszyć dobra muzyka. Oto nasza lista ciekawych albumów, które warto kupić w sklepie z płytami CD. Z takim składankami każda impreza będzie udana!

Męskie granie

Na albumach Męskiego Grania w zależności od edycji można znaleźć najpopularniejszych artystów polskiej sceny alternatywnej, takich jak Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Piotr Rogucki, O.S.T.R, Katarzyna Nosowska czy Kortez. Kolejne edycje Męskiego Grania przyciągają rzesze fanów – bilety wyprzedają się w ciągu kilku godzin. Jeśli szukasz muzyki, która przypadnie do gustu wszystkim gościom i sprawi, że impreza od razu nabierze odpowiedniego tempa, postaw na jedną z edycji Męskiego Grania!

Lato z Radiem – najlepsza muzyka imprezowa!

Trafionym wyborem będą też płyty z serii festiwalowej Lato z Radiem. Poszczególne składanki są zapisem utworów granych na żywo przez wielu artystów uświetniających w kolejnych edycjach ten kultowy już dziś festiwal. Płyta Lato z Radiem 2019 jest zapisem wydarzeń z 4 miast: Krakowa, Stalowej Woli, Pucka i Zakopanego. Usłyszymy tu wykonania Julii Pietruchy, Darii Zawiałow i Katarzyny Nosowskiej. Pozytywną energią zarażą nas również Krzysztof Zalewski, Muniek Staszczyk czy Monika Brodka. Wakacyjna impreza? Tylko z muzyką Lata z Radiem!

A może jazz?

Ciekawym wyborem może być także płyta Sashy, „Woman in Black”. Jest to album jazzowy, z delikatnym i zmysłowym brzmieniem, mogącym stanowić idealne tło w czasie spokojniejszych domówek. Muzyka energetyczna, zaskakująca, miejscami skłaniająca do refleksji, to znów porywająca do spokojnego tańca. Zachęcamy do sięgnięcia po ten intrygujący album artystki kojarzonej dotąd głównie z zespołem The Jet Set i występem na Eurowizji. To zupełnie nowe oblicze wokalistki!

Impreza w stylu retro? Sprawdź serię Polska Nostalgia!

W ostatnim czasie modne są imprezy tematyczne. Tu królują przede wszystkim prywatki utrzymane w klimacie lat 70 i 80. Jeśli chcesz zabrać swoich gości w taką muzyczną podróż, koniecznie zapoznaj się z serią wydawniczą Polskiego Radia – „Polska Nostalgia”. To cały cykl 12 płyt, na których znajdziemy największe przeboje minionych dekad. Będzie to również świetny wybór na imprezy międzypokoleniowe. Usłyszymy tu hity Violetty Villas, Ireny Santor, Anny German, Czesława Niemena, Skaldów, Andrzeja Zauchy i wielu, wielu innych gwiazd polskiej estrady.

Tegoroczne lato będzie inne niż te dotychczasowe. Nie oznacza to jednak, że trzeba koniecznie rezygnować ze wspólnej zabawy. Wystarczy kilka dobrych płyt i świetne towarzystwo, by rozkręcić każdą domówkę. Taka impreza zastąpić niejeden wakacyjny koncert, a będzie też okazją do spotkań ze znajomymi!

Oceń post

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *