Parking przy lotnisku – to tańsze niż Ci się zdaje

Parking przy lotnisku – to tańsze niż Ci się zdaje

Jak dostać się na lotnisko przed wylotem na wakacje? To pytanie, które zadaje sobie wielu podróżnych. Na szczęście okazuje się, że najłatwiejsze rozwiązanie to to najwygodniejsze – własny samochód. Przekonaj się, że nie warto angażować innych w swoje plany, ani korzystać z publicznego transportu.

Na wakacje samolotem

Samolot to najszybszy sposób transportu, dlatego dla wygody i oszczędności czasu coraz więcej osób wybiera właśnie ten środek lokomocji podczas urlopu. Wadą lotniczych podróży jest jednak to, że nie są one docelowe i wymagają dodatkowego transportu pomiędzy lotniskiem, a centrum miasta lub miejscowością, do której zmierzasz. Taksówki potrafią słono kosztować, a pomoc ze strony rodziny lub przyjaciół nie zawsze jest możliwa.

Skorzystaj z lotniskowego parkingu

Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest bardzo oczywiste, przynajmniej w jedną stronę. Bowiem na lotnisko możesz z powodzeniem dostać się własnym autem i zostawić je na parkingu. Czasy, gdy kosztowało to majątek odeszły już do przeszłości. Dwutygodniowy postój samochodu na lotniskowym parkingu w sezonie wakacyjnym może kosztować mniej niż 100 złotych. Poza sezonem ceny jeszcze bardziej się obniżają. Nierzadko okaże się, że to zdecydowanie taniej niż skorzystanie z usług taksówek.

Co trzeba zrobić?

Mając zaplanowany urlop warto od razu pomyśleć o wykupieniu postoju na parkingu lotniskowym, bowiem ceny wcześniejszych rezerwacji są niższe niż choćby na dzień przed odlotem. Porty lotnicze prowadzą internetową rezerwację miejsc, która nie powinna sprawić nikomu żadnych problemów. Ten sposób rezerwacji oferuje między innymi parking przy lotnisku Wrocław. Po przejrzeniu oferty z pewnością znajdziesz najkorzystniejszą dla siebie opcję wykupu miejsc, bowiem przy lotniskach wydzielone są strefy parkingu o różnych taryfach opłat, które mają sprawić, że postój będzie opłacalny zarówno przy dłuższych, jak i krótszych podróżach.

Dlaczego warto korzystać z parkingów przy lotniskach?

Parking przy lotnisku – to tańsze niż Ci się zdaje

Po pierwsze – koszty

Wspomniane już koszty miejsca parkingowego wcale nie są duże. Dwutygodniowy postój to równowartość dojazdu na lotnisko taksówką, a nierzadko kosztuje nawet mniej. Im wcześniejsza rezerwacja, tym niższe koszty. Możesz również liczyć na promocje, którymi lotniska chętnie przyciągają klientów.

Po drugie – wygoda

Samodzielność i uniezależnienie się od pomocy innych to bardzo cenny aspekt podróżowania. Pozostawienie samochodu na parkingu lotniskowym pozwoli Ci uniknąć poszukiwania chętnych, którzy podwiozą Cię do portu lotniczego w środku nocy. Natomiast transport publiczny z dużą liczbą walizek również pozostawia wiele do życzenia w kwestii komfortu.

Po trzecie – nie martw się o auto

Jeśli mieszkasz w centrum miasta i nie masz własnego garażu, wówczas musisz zostawić auto na ulicy pod blokiem przez dłuższy czas. Samochody stojące w jednym miejsce to smakowity kąsek dla złodziei. Lotniskowy parking to miejsce znacznie bardziej bezpieczne.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *