Północ Hiszpanii – najlepsze miejsca na wakacje

Północ Hiszpanii - najlepsze miejsca na wakacje

Północna część Hiszpanii jest bardzo niedocenianym kierunkiem urlopowym – niesłusznie, ponieważ Kraj Basków to wyjątkowo malowniczy region. Miejscami, które szczególnie warto zobaczyć, są położone nad Atlantykiem miasta: Bilbao, San Sebastian, Santander oraz Zumaia.

Zumaia – najdłuższe ciągłe pasmo skalne na Ziemi

Planując wycieczkę na północ Hiszpanii, można zdecydować się na posezonowe wakacje. Każde wiodące biuro podróży to dobry wybór, szczególnie gdy chce się zwiedzić mało popularne turystycznie miasta. Fachowa pomoc specjalisty sprawdzi się przede wszystkim w przypadku wyszukania najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

Zumaia leży w baskijskiej prowincji Gipúzkoa. To magiczne miejsce przede wszystkim ze względu na krajobrazy. Znajduje się tu najdłuższa na świecie warstwa skalna. Rozciągające się na 8 km kamieniste wybrzeże datowane jest na wiek około stu milionów lat. Można je podziwiać, wylegując się na jednej z dwóch malowniczych plaż Santiago i Itzurun. Specyficzna struktura klifów o równoległych żłobieniach robi niesamowite wrażenie. W Zumaii warto też wybrać się na zwiedzanie muzeum malarza Ignacia Zuloagi (rodowitego Zumaiczyka). Oprócz jego dzieł w muzeum można też podziwiać prace El Greco oraz Francisco Goya. Zumaia to dobre miejsce dla osób lubiących aktywne formy wypoczynku, można tu wypożyczyć kajaki, zapisać się na lekcje surfingu lub nurkowania.

San Sebastian – “Perła Północy”

San Sebastian jest punktem obowiązkowym w czasie podróży do Kraju Basków. Miasto nazywane baskijską Niceą może się poszczycić jedną z najpiękniejszych plaż w tej części Europy. Urokliwe tętniące życiem stare miast, wąskie uliczki i wspaniała architektura skutecznie przyciągają rzesze turystów.

Bilbao – kulturalna mekka

Bilbao to kolejne miasto warte zobaczenia w północnej Hiszpanii. Główną atrakcją jest wabiące co roku rzesze odwiedzających Muzeum Sztuki Współczesnej – Muzeum Guggenheima, które już z zewnątrz robi niesamowite wrażenie. Warto wiedzieć, że powstanie tego muzeum stało się ikoną miejskiej transformacji poprzez sztukę, jego budowa zamieniła poprzemysłowe szare miasteczko w tętniące życiem centrum kultury i sztuki. Będąc w Bilbao, warto też przespacerować się po Siedmiu Ulicach na starówce, moście baskijskim oraz zwiedzić katedrę św. Jakuba i nowy rynek. Miłośnicy bardziej sztuki w bardziej tradycyjnej formie mogą wybrać się do Muzeum Sztuki w Bilbao.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *