Peeling kawitacyjny – na czym polega? Czy można wykonywać go latem?

peeling

Jeżeli chcemy cieszyć się gładką oraz oczyszczoną skórą twarzy, to niezbędne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z tego typu zabiegów jest peeling kawitacyjny. Na czym polega? Jakie daje efekty? Czy można wykonywać go także latem? Dowiesz się poniżej.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest nieinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej. Pozwala na głębokie oczyszczenie porów – głębsze niż w przypadku peelingu domowego. Dzięki zabiegowi możemy pozbyć się złuszczonego naskórka, a tym samym nadać skórze blask oraz zdrowy wygląd.

Peeling kawitacyjny przeprowadza się w kilku etapach. Po pierwsze, należy dokładnie usunąć ze skóry makijaż. Ten krok wykonuje się za pomocą płynów micelarnych lub specjalnych żeli. Następnie na skórę twarzy nanoszony jest właściwy produkt lub serum, które mają na celu nawilżyć skórę. Krok ten warto połączyć z masażem skóry. Wówczas zabieg nie tylko przyniesie korzyści dla wyglądu, ale będzie stanowił także formę odprężenia dla całego ciała. Kiedy skóra jest już przygotowana w wyżej wskazany sposób, można przystąpić do wykonania peelingu.

Zabieg obejmuje cały obszar skóry twarzy, a szczególną uwagę poświęca się obszarom problematycznym, takim jak czoło, nos i broda.

Peeling kawitacyjny przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Powoduje ono, że pod wpływem zmniejszenia ciśnienia faza ciekła zamienia się w fazę gazową. Po zetknięciu urządzenia ze skórą powstają malutkie pęcherzyki, które to rozbijają się i w ten sposób usuwają zrogowaciały naskórek. Zabieg nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Możliwe jest jednak odczuwanie delikatnego szczypania lub łaskotania.

Po przeprowadzeniu zabiegu skórę twarzy należy ponownie głęboko nawilżyć. W celu uzyskania najlepszego efektu, warto powtórzyć zabieg od 4 do 6 razy, zachowując odstęp czasowy wynoszący ok. 10 dni, przy czym ilość oraz częstotliwość zabiegów ostatecznie zależy od indywidualnych potrzeb skóry.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Zabieg peelingu kawitacyjnego ma wiele zalet. Po pierwsze, dogłębnie oczyszcza on skórę, dlatego też poleca się go osobom, które zmagają się z trądzikiem i przebarwieniami skóry, mają cerę przetłuszczającą się, często pojawiają się u nich cienie pod oczami lub też pojawiły się u nich pierwsze zmarszczki, w związku z czym chciałyby one poprawić jędrność skóry oraz przywrócić jej blask.

Ponadto zabieg jest szybki – trwa od 30 do 60 minut, zatem nawet ci najbardziej zabiegani będą mogli wygospodarować taki czas. Peeling kawitacyjny jest także bezinwazyjny, bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia czy środków przeciwbólowych. Co równie ważne, po przeprowadzeniu zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności.

Warto także wskazać, że z uwagi na bezinwazyjność zabiegu nie ma wielu przeciwskazań do jego wykonania. Peeling kawitacyjny nie jest zalecany właściwie jedynie:

  • kobietom w ciąży,
  • kobietom zmagającym się z chorobami takimi jak nowotwory, niewydolność krążeniowa, padaczka i choroby serca,
  • kobietom posiadającym rozrusznik serca oraz metalowe elementy w obrębie miejsca, w którym ma być przeprowadzony zabieg.

Czy peeling kawitacyjny można wykonywać latem?

Nie istnieją przeciwskazania do wykonywania zabiegu latem, niemniej po wykonaniu peelingu skóra jest dość podrażniona, przez co należy jednak pamiętać, aby chronić miejsce poddane peelingowi przed działaniem promieni słonecznej. Najlepiej nie wystawiać zatem twarzy na słońce przez co najmniej 24 godziny od wykonania zabiegu. Ponadto nie zaleca się wykonywania peelingu, kiedy skóra twarzy jest świeżo opalona, ponieważ mogłaby ona zareagować zbyt mocno i powodować dolegliwości bólowe.

Zabieg z całą pewnością warto wykonać, ponieważ nie tylko głęboko oczyści on skórę, ale także odżywi ją, rozjaśni przebarwienia, a także pobudzi krążenie krwi i ujędrni skórę.

mClinic – klinika medycyny estetycznej

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *