Poznaj skin flooding i ciesz się nawilżoną skórą cały dzień

skin flooding

Twoja skóra twarzy potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Jest to jedną z podstawowych zadań pielęgnacyjnych dla skóry w każdym wieku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nawilżaniu skóry i nowej innowacyjnej metodzie zachowania wilgoci w naskórku, poznaj skin flooding.

Czym jest skin flooding?

Skin flooding to metoda wieloetapowego nawilżania skóry, która zakłada nakładanie na lekko wilgotną skórę twarzy, kilku kosmetyków z substancjami nawilżającymi. Pierwsza z nich to kwas hialuronowy, druga to niacynamidy i trzecia to ceramidy. Każda z nich jest uznawana za wysokiej jakości składniki nawilżające, które pomogą Twojej skórze uzyskać odpowiedni stopień nawodnienia. Stosowane w jednej rutynie pielęgnacyjnej, pomogą Twojej skórze nabrać wysokiego poziomu nawilżenia. Zwykła rutyna pielęgnacyjna skupia się na jednym kosmetyku nawilżającym, a skin cycling na stosowaniu nawilżaczy przez 2 dni pod rząd, po uprzednim stosowaniu kwasów i retinoidów. Skin flooding jest łagodną metodą pielęgnacji twarzy i jest to nowy trend, kładący nacisk na dostarczanie skórze wielu substancji nawilżających w jednej rutynie pielęgnacyjnej. Dzięki temu efekt jest wzmocniony, bo skóra dostaje 3 różne składniki naraz.

Poznaj najważniejsze składniki w metodzie skin flooding

Pierwszy składnik to oczywiście kwas hialuronowy, który ma silne właściwości nawilżające. Jest to substancja, która naturalnie występuje w naszej skórze, a jego tajemnica kosmetyczna opiera się na zdolności przyciągania cząsteczek wody. Hialuronian intensywnie nawilża skórę, wypełnia drobne zmarszczki, a także bierze udział w produkcji kolagenu. Dodatkowo tworzy filtr ochronny na skórze, który chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Kolejny ważny składnik tej metody to niacynamid, jako pochodna witaminy B3. Ma on silne właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że zwalcza wolne rodniki szkodliwe dla naszej skóry. Poza tym zapobiega utracie wody przez skórę i wzmacnia jej odporność na czynniki zewnętrzne. Wyrównuje koloryt skóry i zapobiega przebarwieniom, ma także silnie regenerujące właściwości. Ten składnik wspomaga proces syntezy kolagenu w skórze, dzięki czemu jest wyraźnie bardziej sprężysta i jędrna.

Nowa metoda nawilżania bez tajemnic

Ostatni ważny składnik w metodzie skin flooding to ceramidy, czyli tłuszcze, które tworzą barierę hydrolipidową skóry. Ceramidy są także doskonałe do utrzymania nawilżenia skóry, wspierają jej regenerację i chronią przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. W tym podejściu, na wcześniej oczyszczoną skórę, nakładasz wszystkie składniki po kolei na lekko wilgotną skórę. Dzięki temu ich działanie jest spotęgowane, bo są one uznawane za mocno nawilżające. W przeciwieństwie do zwykłej rutyny pielęgnacyjnej, gdzie aplikowany jest zazwyczaj jeden składnik nawilżający, tutaj są aż trzy składniki. Ta metoda jest nastawiona głównie na nawilżanie twarzy, które jest jedną z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych. Nawilżona skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i bardziej szczelna.

Artykuł gościnny.

Oceń post

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *