Walka z rumieńcami – od kosmetyków i domowych sposobów po zabiegi kosmetyczne

twarz

Cera naczynkowa charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwieniami, rumieńcami i widocznością drobnych naczynek. Źródłem problemu jest niska elastyczność ścian naczyń krwionośnych, które rozszerzają się pod wpływem wielu czynników. Purpura na twarzy występuje pod wpływem alkoholu, drastycznych zmian temperatury otoczenia, kontaktu z bardzo zimną lub ciepłą wodą, promieniami słonecznymi czy przeżywanymi emocjami. Ten rodzaj cery jest bardzo wrażliwy i wymaga przemyślanej pielęgnacji.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Kosmetyki do cery naczyniowej powinny chronić i wzmacniać naczynia, wspierać ich obkurczanie i zmniejszać przekrwienie tkanki skórnej. Często pomagają likwidować obrzęki i zaczerwienienie, nawilżają skórę i chronią przed promieniami słonecznymi. Składniki, których należy szukać w preparatach to aloes, który ma silne właściwości nawilżające i łagodzące, dzięki czemu uspokaja rumień.

Do zmniejszenia widoczności pajączków i zaczerwienień przyczyni się również wyciąg z kiełków pszenicy, który dodatkowo świetnie wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Do pielęgnacji tego typu cery odpowiednie będą również preparaty zawierające łagodzące algi morskie, uelastyczniający naczynia miłorząb japoński, krwawnik pospolity o działaniu przeciwzapalnym czy nagietek lekarski, który zapobiega kruchości naczyń.

Sprawdzone domowe sposoby

Z powodzeniem można stosować domowe sposoby na pielęgnację cery naczynkowej. Sprawdzą się przede wszystkim maski. Pierwsza propozycja to maseczka z siemienia lnianego. Aby ją przygotować należy łyżkę siemienia lnianego zalać wodą oraz zagotować do zgęstnienia. Następnie ostudzone siemię nakłada się na twarz po uprzednim położeniu na nią gazy i trzyma na skórze przez 20 minut. Kolejną mieszanką jest maska nawilżająca, której przygotowanie polega na połączeniu łyżki miodu i łyżki śmietany.

Sprawdzi się również maseczka z nagietka, kasztanowca i skrzypu, której przygotowanie polega na wymieszaniu po jednej łyżeczce wszystkich ziół i zalaniu ich wrzącą wodą. Następnie do naparu dodaje się łyżkę mąki ziemniaczanej i tak przygotowaną papkę nakłada na twarz na 15 minut, po czym zmywa się najpierw zwilżoną gazą, z potem wodą. Takie naturalne maseczki to doskonałe ukojenie dla zaczerwienionej skóry.

Profesjonalna pomoc kosmetyczki

Z problemami cery naczynkowej doskonale rozprawić się można, zapisując się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z propozycji kosmetologów  jest zamykanie naczynek laserem E-Light IPL. Zabieg ten polega na kierowaniu energii świetlnej na skórę – specjalna głowica emituje promienie o określonej częstotliwości.

Wówczas dochodzi do procesu fototermolizy, podczas którego światło, które dotarło do naczynka, zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Następnie wiązka lasera przemienia się w energię cieplną, woda znajdująca się w naczynkach zostaje odparowana, a ich ścianki obkurczają się i obumierają. W ten sposób problem niechcianych rumieńców zostaje zlikwidowany szybko i skutecznie.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Usuwanie tatuażu Radom

4.9/5 - (13 votes)

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *