Wskazania do wykonania operacji zmniejszenia piersi

Wskazania do wykonania operacji zmniejszenia piersi

Obfity biust jest uważany za atrybut kobiecości i wiele pań marzy o ładnie odznaczających się krągłościach. Niestety, zdarza się tak, że piersi są za duże, a ich posiadaczka boryka się z wieloma niedogodnościami. Kobiety, które natura obdarzyła zbyt sowicie, muszą korygować jej błędy. Służy temu mammoplastyka, czyli zabieg zmniejszania piersi. Kiedy należy go wykonać?

Duże piersi – duży problem

Kobiety o obfitym biuście mierzą się z wieloma problemami, nawet gdy rozmiar ich piersi mieści się w biologicznej normie. Problemy zaczynają się już w sklepie. Panie noszące dumne rozmiary E, F i dalsze – a to całkiem szerokie grono! – muszą zadowalać się wąskimi seriami w popularnych sklepach albo korzystać z oferty wyspecjalizowanych sprzedawców, gdzie bielizna jest znacznie droższa.

Problemem hojnie obdarzonych pań jest też dobór stroju. Znalezienie ubrań, które będą się dopinać, a przy tym  w innych partiach ciała nie będą odstawać, wymaga wielogodzinnych zakupów. Niekiedy kobiety z dużym biustem muszą zadowalać się ubraniami, które im nie pasują – nie podkreślają walorów i nie tuszują niedoskonałości.

O zbyt dużych piersiach mówimy wtedy, kiedy ich rozmiar i waga wykraczają poza normę. Typowa pierś waży ok. pół kilograma, podczas gdy u kobiet cierpiących na gigantomastię wartość ta może osiągać nawet ponad dwa kilogramy – wyjaśnia specjalista z Kliniki Chęciński.

Kiedy piersi są za duże? Wskazania do zabiegu pomniejszenia piersi

Gdy piersi przekraczają przewidziane przez biologię rozmiary, mięśnie klatki piersiowej i skóra nie są w stanie utrzymać ciężaru. Część obowiązków przejmują plecy, które nie są do tego przystosowane. Stąd wiele pań o zbyt dużym biuście skarży się na bóle. Nieleczona gigantomastia prowadzi do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Zabieg pomniejszenia piersi powinny rozważyć panie, których biust jest nienaturalnie duży i staje się przyczyną dolegliwości. Ważna jest też samoocena pacjentki – bardzo dużych rozmiarów piersi mogą pozbawić pewności siebie. Dla wielu osób stanowią one także problem estetyczny.

Zmniejszenie piersi – przebieg operacji

Zabieg pomniejszania piersi jest dość skomplikowany i trwa około trzy–cztery godziny. Powinna go poprzedzać konsultacja nie tylko z chirurgiem, ale też z ginekologiem. Jeżeli kobieta przyjmuje antykoncepcję hormonalną, musi ją odstawić nawet do trzech miesięcy przed dniem operacji. Sześć godzin przed zabiegiem należy powstrzymać się od jedzenia, picia i palenia tytoniu.

Dobór techniki zabiegu ustala lekarz. Najczęściej oprócz usunięcia nadmiaru tkanki piersiowej i tłuszczu przeprowadza się także podniesienie biustu i plastykę sutków, dzięki czemu piersi są nie tylko mniejsze, ale też regularne i kształtne.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *