Czym się kierować przy wyborze schodołazów towarowych?

schodołaz towarowy

Schodołaz towarowy nazywany również elektrycznym wózkiem schodowym to urządzenie ułatwiające transport ciężkich towarów po schodach. Sprzęt wyróżnia się prostą konstrukcją, niezawodnością i łatwością obsługi. Korzystanie z tego rodzaju urządzenia znacząco zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się lub upadku transportowanych przedmiotów. Przy wyborze schodołazów towarowych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Urządzenie kołowe lub gąsienicowe

Do dyspozycji użytkowników są schodołazy towarowe kołowe lub gąsienicowe. Pierwsze z wymienionych mogą być wyposażone w stalową lub aluminiową ramę osadzoną na pompowanych, lub pełnych kołach. Tego rodzaju sprzęt pozwala utrzymywać wyprostowaną i bezpieczną dla kręgosłupa postawę podczas wnoszenia lub znoszenia takich przedmiotów jak beczki po piwie czy też stosy opon. Urządzenie wyposażone jest w działający precyzyjnie i cicho napęd elektryczny. Wygodne i bezpieczne transportowanie ciężkich, wielkogabarytowych towarów, takich jak sejfy, lodówki, kserokopiarki, czy też pianina umożliwia schodołaz towarowy gąsienicowy. Zastosowanie gąsienic daje możliwość swobodnego pokonywania różnych nawierzchni i zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się przenoszonych przedmiotów. Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na wydajność zastosowanego akumulatora. Dobrej jakości bateria umożliwia pokonanie nawet 50 stopni schodów.

Udźwig i prędkość schodzenia

Jednym z najważniejszych parametrów schodołazów towarowych wpływających na ich użyteczność jest maksymalny udźwig. W przypadku urządzeń kołowych udźwig może wynosić od 110 kg do 330 kg. Urządzenia gąsienicowe pozwalają na transportowanie towarów o wadze nieprzekraczającej 600 kg. Istotny wpływ na wydajność oraz komfort pracy użytkownika ma także prędkość pokonywania stopni. Wśród urządzeń dostępnych na rynku znaleźć można modele, które pozwalają dostosować moc elektrycznego silnika do wagi ładunku oraz preferencji osoby obsługującej sprzęt. Profesjonalne schodołazy towarowe gąsienicowe oferowane przez renomowanego producenta umożliwiają pokonywanie stopni z prędkością 12,5 m/min.

Funkcjonalność konstrukcji

Istotny wpływ na cenę schodołazów towarowych ma ilość dostępnych funkcji. Dobrej jakości sprzęt charakteryzuje się lekką, wytrzymałą i zwartą konstrukcją, która sprawdzi się podczas pokonywania krętych i ciasnych schodów. Zastosowanie inteligentnej podstawy jezdnej, która uruchamia się automatycznie podczas zjeżdżania ze stopni, skutecznie zabezpiecza przed niekontrolowanym zsuwaniem się schodołaza wraz z ładunkiem. Urządzenia gąsienicowe wyposażone są w hamulec elektromagnetyczny ułatwiający operatorowi płynne znoszenie ładunku bez względu na jego ciężar i gabaryty. Decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu, należy zwrócić uwagę na łatwość obsługi. Urządzenia wysokiej jakości obsługiwane są w sposób intuicyjny za pomocą przycisków umieszczonych na panelu sterowania. Wbudowany elektroniczny system zabezpiecza przed przeciążeniami, a przycisk zatrzymania awaryjnego pozwala na unieruchomienie schodołaza w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Podsumowanie

Schodołazy towarowe to praktyczne urządzenia wyposażone w wydajną baterię, które umożliwiają bezpieczne transportowanie ładunków bez ryzyka ich uszkodzenia. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie wydajności pracy kurierów oraz ograniczenie liczby osób potrzebnych do wnoszenia lub znoszenia ciężkich towarów o dużych gabarytach. Duża ilość dostępnych modeli pozwala dostosować sprzęt to wymagań użytkownika i rodzaju transportowanych ładunków.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *