Najlepsze słuchawki dla graczy

Xbox One Headset

Rynek sprzętu gamingowego rośnie z roku na rok i według Futuresource Consulting trend ten będzie się utrzymywał jeszcze przez wiele lat. Dobrej jakości słuchawki wyraźnie poprawiają komfort gry. Pomagają zorientować się przestrzennie, ale jednocześnie są komfortowe w noszeniu. Warto zdecydować się na sprzęt, który proponuje jakość adekwatną do ceny.

Słuchawki konsolowe

W wypadku sprzętu od Microsoftu, warto kupić Xbox One Headset. W pudełku znajdziemy przejściówkę, która umożliwi podpięcie słuchawek bezpośrednio do pada. Adapter ten dodatkowo ma przyciski, które umożliwiają nam zmianę głośności czy blokadę mikrofonu.

Sony oferuje do swojej konsoli dedykowane słuchawki bezprzewodowe. Przyciski umieszczone są na obudowie, a sprzęt dodatkowo jest bardzo wygodny. Headset Sony sprzedaje prawie każdy sklep online z grami. Największą zaletą jest jednak wysokiej jakości symulacja dźwięku 7.1. W tym zakresie cenowym, żaden sprzęt nie robi tego tak dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że jest on dedykowany do gier i w czasie oglądania filmów czy słuchania muzyki system ten radzi sobie odczuwalnie gorzej.

Słuchawki PC do 150 zł 

W tym zakresie cenowym od paru lat konkurencja mocno wzrosła. Obecnie wiele większych firm oferuje słuchawki w takiej cenie. Niektórzy producenci konkurują jakością, inni wygodą, a jeszcze inni designem, który często nawiązuje droższych modeli. Warto zwrócić uwagę na 3 pozycje:

HyperX Cloud Stinger Core – zdecydowanie nie są najpiękniejsze, wykonane są głównie z plastiku a nauszniki pokryte są kiepskim materiałem. Jednak sprzęt ten najbardziej zachwyca świetną jakością dźwięku, dobrym pozycjonowaniem w czasie grania oraz fajną dynamiką. Mikrofon jest odłączany, co nie jest aż tak częste w tym zakresie cenowym.

Genesis Neon 360 – na tą pozycję zwrócić uwagę powinny te osoby, dla których ważna będzie wygoda oraz design. Nauszniki oraz pałąk pokryte są przyjemną, miękką ekoskórą, która łatwo się czyści. Ciekawostką jest to, że sprzęt ten ma wbudowane silniki wibracyjne.

Creative Sound Blaster Blaze – najbardziej uniwersalne w całym zestawieniu. Przyzwoicie radzą sobie z grami, muzyką i filmami. Design nawiązuje jednak bardziej do klasycznych słuchawek biurowych.

Słuchawki bez limitu cenowego

Zawsze znaleźć można sprzęt, który będzie się wyróżniał mocniejszymi i lepszymi przetwornikami niż konkurencja, windując jednocześnie cenę na nieprzyzwoity poziom. Dlatego przy zestawieniu tych trzech słuchawek bez limitu cenowego, bardzo ważnym aspektem jest stosunek jakości, do kwoty, jaką za dany sprzęt trzeba będzie zapłacić.

HyperX Cloud Alpha – zdecydowany król stosunku ceny do jakości. Podczas wyprzedaży można je upolować za mniej, niż 300 zł a pod względem dźwięku i wygody są nierzadko lepsze, od znacznie droższej konkurencji. Słuchawki te mają zamkniętą konstrukcję, przez co mocno izolują od otoczenia. Muszle są dość duże, ale jednocześnie wygodne i stosunkowo lekkie. Jest to sprzęt bardzo uniwersalny, bardzo dobrze radzi sobie z grami, filmami oraz muzyką.

Razer Nari Ultimate – Bezkonkurencyjne pod względem jakości dźwięku przestrzennego, wśród wszystkich słuchawek do użytku domowego. Technologia THX Spatial Audio zapewnia niesamowite wrażenia. Bardzo bogata scena, fantastyczne pozycjonowanie, dynamiczny i czysty dźwięk rewelacyjnie sprawdzają się w grach. Jednak w tym zakresie cenowym, można oczekiwać trochę lepszej jakości mikrofonu.

HyperX Cloud Orbit S –  Można śmiało powiedzieć, że to bardzo dobrej jakości słuchawki do muzyki, które świetnie radzą sobie w grach. Cena, jaką przyjdzie nam za nie zapłacić to ponad 1600 zł, jednak jako jedne z nielicznych modeli na rynku, wyposażone są w przetworniki ortodynamiczne. Przekłada się to na niezwykle czysty i dynamiczny dźwięk.
Dobre słuchawki gamingowe nie muszą być drogie. Na rynku co miesiąc pojawia się jakiś nowy, ciekawy model. Warto śledzić rynek słuchawek, ponieważ jest on zaskakująco dynamiczny.

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

1 thought on “Najlepsze słuchawki dla graczy

    Kuba

    (5 marca, 2021 - 5:57 am)

    W budżecie lekko przekraczającym 150 zł bardzo dobrym wyborem są Philipsy TASH402BK – zwłaszcza jeśli ktoś szuka sportowych słuchawek. To model nauszny, który w nausznikach ma żel chłodzący. Dzięki niemu o wiele łatwiej jest znieść wysokie temperatury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *