Spedycja samochodowa pomiędzy Polską a krajami Wspólnoty Niepodległych Państw

Transport samochodowy  jest rozwiązaniem spedycyjnym wykorzystywanym na szeroką skalę w przewozach towarów pomiędzy Polską a krajami Unii Europejskiej. Spedycja samochodowa stanowi jedno z najbardziej elastycznych rozwiązań spedycyjnych, pozwalających na uzyskiwanie optymalnych usług przewozowych pod względem kosztów, jak i czasu ich realizacji.

Spedycja samochodowa 

Spedycja samochodowa stanowi jedno z najpowszechniej stosowanych rozwiązań w zakresie transportu towarów. Flota samochodowa pozwala na dużą elastyczność oraz wszechstronność odnośnie realizacji krajowych oraz międzynarodowych usług transportowych. Na rynku znajdziemy wiele firm specjalizujących się w spedycji samochodowej, które w sposób w pełni profesjonalny i kompleksowy nadzorują transport towarów z wykorzystaniem szerokiej floty samochodowej. Wykwalifikowani doradcy dbają o realizację potrzeb i oczekiwań najbardziej wymagających klientów odpowiednio optymalizując warunki i zasady współpracy

Szeroki zakres zastosowań

Flota samochodowa pozwala na realizację zarówno częściowych, jak i całościowych transportów ciężarowych. Spedycję samochodową, jak wcześniej wspomniano, cechuje duża elastyczność, która daje ogromne możliwości w zakresie organizacji transportów krajowych oraz międzynarodowych. Pozwala także na przewóz niemal każdego rodzaju ładunku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szerokiej floty samochodowej, zróżnicowanej pod względem możliwości załadunkowych. 

Firmy logistyczne dysponują w tym zakresie niewielkimi samochodami, około półtora tonowymi busami, a także specjalnymi naczepami pozwalającymi na załadunek towaru o całościowej wadze nawet do 24 ton. Transport samochodowy pozwala na dodatkowo na przewóz na znaczne odległości towarów wymagających specjalistycznych samochodów. W zależności od potrzeb, towary mogą być przewożone za pomocą pojazdów w zabudowie plandekowej, w zabudowie chłodniczej, pojazdów typu wywrotka bądź wanna, czy też specjalnej cysterny.

Gwarancja kompleksowości usług 

Usługi transportu samochodowego to nie tylko profesjonalna organizacja przewozu towarów od punktu nadania do punktu jego odbioru. Usługi te cechuje kompleksowość obsługi klienta. Oprócz realizacji przewozu towarów z wykorzystaniem floty samochodowej, firmy logistyczne oferują realizację wielu dodatkowych usług powiązanych nadzorem zleconej spedycji, wśród których znaleźć możemy przeładunki towarów, przekazy oraz odprawy celne, a także możliwość skorzystania z ubezpieczenia Cargo.

Transport samochodowy to również jeden z głównych elementów spedycji realizowanych w systemie multimodalnym, obejmujący również transport kontenerowy oraz kolejowy. Odpowiednia kombinacja kilku rodzajów spedycji pozwala na optymalizację kosztów usług realizowanych usług transportowych, niejednokrotnie ze  znaczną korzyścią dla klientów. Korzystanie z usług profesjonalnych i wysoko wyspecjalizowanych przewoźników daje gwarancję bezpieczeństwa przewozu towarów. Spedycja samochodowa to także możliwość bieżącego kontrolowania przebiegu dostaw, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych systemów telematycznych.

Konkurencyjność cen 

Szeroki zakres zastosowań floty samochodowej w transporcie towarów pozwala na zwiększenie konkurencyjności cen tego rodzaju usług przewozowych. Różnorodność posiadanej floty oraz możliwość elastycznego zarządzania taborem wpływa na możliwość osiągania najbardziej optymalnych kosztów w tym zakresie. 

Źródło: Spedycja międzynarodowa, usługi spedycyjne – Symlog Warszawa

 

ubrania medyczne

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *