Bilety na autobus przez telefon? Kupuj wygodnie i bezpiecznie!

Bilety na autobus przez telefon? Kupuj wygodnie i bezpiecznie!

Zdarzyło ci się, że autobus uciekł ci dlatego, bo nie zdążyłeś kupić biletu w kiosku? A może nie miałeś wystarczającej gotówki, a za bilet nie można było zapłacić kartą? To tylko kilka przykładów, które można rozwiązać jednak w bardzo prosty sposób – dzięki zakupieniu biletu przez telefon!

Za pomocą smartfona możemy obecnie prowadzić rożnego rodzaju płatności. Zrobimy tak różnego rodzaju zakupy, możemy zapłacić za rachunki czy wykonywać przelewy. Teraz do grupy czynności, które zrobimy ze smartfonem, dołączył też zakup biletów komunikacji miejskiej.

Jeśli chodzi o takie bilety Białystok jest jednym z wielu miast, w którym usługa ta działa i ma wielu fanów. Na czym dokładnie polega kupowanie biletów komunikacji miejskiej przez telefon?

Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy w danej miejscowości skorzystamy z usługi zakupu biletów przez smartfona. Informacje tego rodzaju możemy znaleźć na stronach internetowych związków komunikacyjnych, a także na przystankach.

Gdy mamy taką możliwość, pobieramy właściwą aplikację i instalujemy ją na swoim telefonie. Jedną z najczęściej używanych aplikacji mobilnych do kupowania biletów w Polsce jest mPay, która ma też szereg innych funkcjonalności. Po zainstalowaniu aplikacji tworzymy swoje konto klienta. W tym celu podajemy własne dane i wybieramy metodę płatności. System mPay pozwala na dokonanie płatności z użyciem karty bankowej albo elektronicznej portmonetki, którą doładowujemy przelewem, zatem nie musimy posiadać karty.

Jeśli aplikacja została już poprawnie zainstalowana i skonfigurowana, możemy kupować bilety. Aby to zrobić, wybieramy odpowiednią usługę, miejscowość, a następnie rodzaj bilety i jego liczbę. Płatność pobierana jest z karty albo z elektronicznej portmonetki. Dla bezpieczeństwa transakcja zabezpieczona jest też specjalnym kodem PIN. Bilet jest widoczny w aplikacji i w razie kontroli po prostu okazujemy ją kontrolerowi.

Zatem warto skorzystać z opcji zakupu biletu przez telefon – to wygodne rozwiązanie, które jest na miarę XXI wieku!

Post Author: Redakcja

Redakcja portalu Wiadomosci24.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *